МВР гарантира дека учесниците на Парадата на гордоста во Скопје ќе бидат безбедни


Министерството за внатрешни работи ги презема сите неопходни мерки за да се гарантира јавниот ред и мир на Парадата на гордоста, што ќе се одржи на 29 јуни и ...
| | веќе видена | слични

Шестмина активисти на ЛГБТИ беа вчера вербално нападнати во Сарај. Група насилници ги следеле активистите со две возила и неколку пати им го блокирале патот. ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на вчерашната Парада на гордоста во Скопје, која помина без инциденти, инцидент се случи со шест ЛГБТИ-активисти на Матка, а потоа и во Сарај. ...
| | веќе видена | слични

По Парадата на гордоста која вчера се одржа во Скопје, три лица од Албанија, две од Босна и Херцеговина и едсен тетовец биле пресретнати од група од околу 6-7 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На самиот крај на Парадата на гордоста вчера, која за прв пат се одржа во и Македонија (оставајќи ја Босна и Херцеговина последна држава во регионот се до ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Еден од шесттемина ЛБГТИ активисти кои вчера беа нападнати на Матка, а потоа во Сарај, вели дека група од 15 до 20 лица учествувале во инцидентот. Беким Асани ...
| | веќе видена | слични

Тетовецот Беким Асани, кој беше дел од групата шестмина активисти на ЛГБТИ кои беа вчера вербално нападнати во Сарај се огласи на Фејсбук за немилиот инцидент. ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера после „Маршот на гордоста“ група ЛГБТИ активисти биле нападнати во Матка и во Сарај, се огласи оној кој што го однесол најдебелиот крај, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 667 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 166 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
сите 490 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР гарантира дека учесниците на Парадата на гордоста во Скопје ќе бидат безбедни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: