Стојановска: Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник


6 копии

Професорот, Јове Кекеновски, му порача на пратеникот и поранешен премиер, Емил Димитриев, дека има право да гласа за одземање на мандатот на осудениот екс ...
| | веќе видена | слични

Следете ја ВО ЖИВО седницата на Комисијата за мандатно-имунитетни прашања на која ќе се расправа за одземање на мандатот на Груевски. На почетокот на работата ...
| | веќе видена | слични

Започна седницата на собраниската Комисија за мандатно-имунитетни прашања, за одземње на имунитетот на пратеникот Никола Груевски.Седницата ја води ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Утврдување на Предлогот за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски, поради неоправдано отсуство повеќе од шест месеци, е на дневен ред на денешната ...
| | веќе видена | слични

Собраниската комисија за мандатно – имунитетни прашања денеска треба да расправа за одземање на пратеничкиот имунитет на Никола Груевски. Седницата е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојановска: Богоевски мора да си поднесе оставка како пратеник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: