Стандард

Маж од американската сојузна држава Мисури е обвинет за терористичка закана откако кашлал врз купувачи и напишал Ковид на фрижидер во една продавница. Џон ...
сите 17 | | | веќе видена

Кина криела за големината на епидемијата во земјата и прикажувала некомплетни бројки на заразени и смртни случаи, се дознава од извештај на американските ...
сите 154 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на покана на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска ќе учествува на состанокот на ...
сите 268 | | | веќе видена

Германија нема да ги напушти сегашните ограничувања во борбата против коронавирусот барем 19 април, една недела по Велигден, изјави германската канцеларка ...
сите 36 | | | веќе видена

Швајцарскиот тенисер, носител на рекордни осум титули на Вимблдон, изјави дека му е многу тешко бидејќи славниот турнир е откажан поради коронавирусот. ...
сите 78 | | | веќе видена

Во врска со кратењата на платите во администрацијата, предложени од лидерот на СДСМ, Зоран Заев, но на кои остро се спротивставија од ДУИ, премиерот Оливер ...
сите 173 | | | веќе видена

Бројот на починати во Турција во последните 24 часа се зголеми на 66, со што вкупниот број достигна 277, додека бројот на новозаразени се зголеми за 2.148 и ...
сите 22 | | | веќе видена

Техничкиот премиер на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски во рамките на емисијата „Економски магазин“ на Алсат М во однос на економските ...
сите 418 | | | веќе видена

Дали за време на сексот можам да се заразам со коронавирус? Можеби сте помислиле на тоа, но се срамевте да прашате. За да се разделат фактите од невистините, ...
сите 63 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша закон за воведување на казни за кршење на карантинот и ширење на лажни информации. Законот предвидува ...
сите 21 | | | веќе видена

Се повеќе и повеќе истражувања покажуваат дека луѓето без симптоми учествуваат во ширењето на коронавирус, што ги поттикна официјалните лица ширум светот да ...
сите 160 | | | веќе видена

„Најпрво ги субвенцонираме погодените компании со 50 отсто од придонесите за вработените, а дополнително дадовме и кредитни линии со 0 отсто каматна стапка, ...
сите 392 | | | веќе видена

Антималарикот хлорокин и неговиот дериват хидроксихлорокин дериват можат да се користат само во третманот на Ковид-19 во клинички испитувања и во „програми за ...
сите 34 | | | веќе видена

Владата додели 78 милиони денари за организирање и реконструкција на јавните површини во просторот на Клинички центар „Мајка Тереза“, Скопје со цел ...
сите 70 | | | веќе видена

next