Стандард

Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари изјави дека се чувствува среќен во Премиер лигата, но сака по финалето на Лига Европа да дознае дали во клубот се задоволни ...
сите 26 | | | веќе видена

ЕБУ денеска на својот официјален сајт објави дека настанала грешка при броењето на гласовите од страна на белоруското жири, па нашата Тамара Тодевска всушност ...
сите 76 | | | веќе видена

Делегацијата на ЕУ и Амбасадата на САД во земјава го поздравија донесувањето на реформските закони од сферата на безбедноста кои се значајни за евроатлантската ...
сите 36 | | | веќе видена

Кина ги намалува даноците на нови софтвери и електроника, во обид да ја поддржат таа индустрија, соопшти денеска Министерството за финансии. Компаниите во ...
сите 5 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево изјави дека штом ќе ги донесе одлуките за промена на одредени функционери, тие веднаш ќе бидат јавно соопштени. – Насловите на ...
сите 35 | | | веќе видена

Нашата визија, моја и на Бојко, е постепено претворање на Балканот од регион на нестабилност, конфликти, војни, поделеност, преовладување на национализмот, во ...
сите 30 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денеска се сретна со директорот на Меѓународниот републикански институт (ИРИ) за ...
сите 62 | | | веќе видена

Директорката на Институтот при Обединетите нации за истражувања на проблеми со разоружувањето, Рената Двана, рече дека веројатноста за започнување нуклеарен ...
сите 14 | | | веќе видена

Луѓето низ цела Европа ќе мора да работат драстично помалку часови за да се избегне катастрофално затоплување на климата, освен ако не се дојде до радикално ...
сите 13 | | | веќе видена

next