Стандард

„Нашиот свет, на многу начини, длабоко се смени во изминатите 25 години и многу нови проблеми влијаат врз населението и развојот, вклучувајќи ги и климатските ...
сите 39 | | | веќе видена

По спроведена истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – ...
сите 26 | | | веќе видена

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. ...
сите 48 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека реактивирањето на Мешовитата меѓувладина комисија со Русија не значи никаков наводен одговор кон ЕУ, туку единствено ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските компании да влезат на македонскиот пазар, да ги искористат бизнис поволностите што ги нуди земјава, да инвестираат и да реализираат заеднички проекти ...
сите 103 | | | веќе видена

Делегацијата на германското стопанство во државава ја поздравува одлуката на Владата за прологирање на прогресивното оданочување. Оттаму денеска информираа ...
сите 48 | | | веќе видена

Сакам да верувам дека Европа многу брзо ќе ја сфати грешката што ја направи со Северна Македонија и сакам да верувам дека многу брзо ќе се смени одлуката, ...
сите 148 | | | веќе видена

Хрватската Влада на денешната седница ќе донесе одлука за распишување на претседателските избори, а Индекс. хр дознава дека првиот груг од изборите ќе се одржи ...
сите 35 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека неговата земја е „длабоко повредена“ од резолуцијата на Претстваничкиот дом на американскиотѕ Конгрес која ...
сите 223 | | | веќе видена

Хонгконшката полиција денеска соопшти дека демонстрантите со стрели ги гаѓале полицајците кои патролирале во близина на Политехничкиот Универзитет, а потоа ...
сите 97 | | | веќе видена

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ, го посочи соиграчот Карим Бензема како еден од најдобрите напаѓачи во светот. – Карим Бензема е многу ...
сите 88 | | | веќе видена

„Како пратеник во Собранието на нашата Македонија, поднесувам Предлог Закон со кој кривичните дела сторени од избрани и именувани функционери нема да ...
сите 91 | | | веќе видена

Утринава во 5,30 часот по локално време во Појасот Газа стапи во сила договор за прекин на огнот меѓу Израел и „Исламски џихад“, јавија утринава француските ...
сите 75 | | | веќе видена

next