Стандард

Сопственик на угостителски објект во тетовското село Мала Речица е лишен од слобода бидејќи објектот работел повеќе од дозволеното време за работа и во него ...
сите 124 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Буџетот за 2020 година треба да бидат усвоени во Собранието за да можат 283.000 граѓани да добијат домашни платежни картички. ...
сите 245 | | | веќе видена

Најновата анкета на Аксиос и „СервејМанки“ спроведена веднаш по последната претседателска дебата, укажува дека најчест збор употребуван од гледачите да го ...
сите 20 | | | веќе видена

Каталонската влада донесе одлука дека нема законски и санитарни ограничувања за гласањето за недоверба на Хосеп Бартомеу и управниот одбор на Барселона за ...
сите 75 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ го усвои Предлог – законот за финансиска поддршка на работодавачите погодени од КОВИД-19 кризата за исплата на платите за октомври, ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не чувствува одговорност за да поднесе оставка која од него ја бара опозицијата. Тој денеска во Струмица ја повика ...
сите 179 | | | веќе видена

Челниците на НБА лигата во текот на вчерашниот ден имаа средба со претставниците на клубовите на која се разговараше за почетокот и форматот на сезоната 20/21. ...
сите 25 | | | веќе видена

Три автомобила и автобус учествуваа во сообраќајна несреќа што се случи вчера во Сопиште-Скопско. Како што информира полицијата во несреќата учествувале возило ...
сите 329 | | | веќе видена

Денеска на 64-годишна возраст почина поранешниот пратеник Амди Бајрам. Тој имал проблеми со срцето, а посмртно ќе му биде направен и тест за Ковид 19. Амди ...
сите 267 | | | веќе видена

ВМРО ДПМНЕ, во време на пандемија, кога целиот свет се бори против нов и непознат вирус продолжува со деструктивно делување, опструкции и критики кон сите кои ...
сите 104 | | | веќе видена

На 64 годишна возраст почина Амди Бајрам. Од неговата партија Сојуз на Ромите од Македонија (СРМ) за Канал 5 јавуваат дека тој на 64 годишна возраст починал во ...
сите 267 | | | веќе видена

Годинава, Организацијата на обединетите нации одбележува значаен јубилеј – 75 години од основањето. Формирана во 1945 година во свет на урнатини, ОН денес се ...
сите 44 | | | веќе видена

next