Стандард

Шефот на државата Стево Пендаровски во библиотеката на Парискиот мировен форум даде копија од книгата „Македонија е се што имаме“ од првиот претседател на ...
сите 15 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за хуманитарно право во Приштина, Беким Бљакај, изјави дека почетокот на работата на Специјалниот суд, и покрај предрасудите за него, ...
сите 24 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека САД ја знаат локацијата на третиот човек на Исламска држава, чиј лидер Абу Бакр ал-Багдади беше убиен ...
сите 72 | | | веќе видена

Уставниот суд на Боливија го призна решението вториот потпретседател на Сенатот, опозициската сенаторка Жанин Анес да ја преземе функцијата привремен ...
сите 239 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека политичарите во Приштина со спротиставувањето на заедничката иницијатива за создавање „мал Шенген“ ја ...
сите 1090 | | | веќе видена

Сигурно сте слушнале дека некогаш некоја жена за својот поранешен партнер „им ги украл најубавите години од животот“. Мажите родени во овие знаци се токму ...
сите 6 | | | веќе видена

Владите на земјите-членки на Европска Унија денеска одобрија 13 нови одбранбени проекти, со цел да се развие што поголема независност од САД. Според плановите ...
сите 52 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави во Париз дека францускиот претседател Емануел Макрон на денешниот состанокот со него и со претседателот на Косово ...
сите 1090 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека очекува британскиот парламент да го одобри договорот за Брегзит, кој британскиот премиер БорисЏонсон ...
сите 53 | | | веќе видена

Прва детска градинка „Виножито“ во која се згрижени триесеттина деца почна да работи во Општина Сопиште. Градинката е изградена и опремена со средства од ИПА ...
сите 23 | | | веќе видена

Инцидентот и судирот меѓу полицијата и група млади лица што вчера се случи во дворот на Економскиот факултет во Атина, беше причина за остри критики, ...
сите 42 | | | веќе видена

next