Стандард

Трошоците на министрите, замениците-министри и државните секретари наскоро ќе можат да се следат преку дигитална алатка која Владата ќе ја промовира следната ...
сите 41 | | | веќе видена

Компанијата „Мермерен комбинат“ од Прилеп ги најави новите инвестициски планови за дополнителен развој и нивните намери да вложуваат и во други области, ...
сите 49 | | | веќе видена

Врз основа на сложено ерга омнес име, може да се најде достоинствено, заемно прифатливо и одржливо решение на прашањето за името, а потребна е волја и од двете ...
сите 435 | | | веќе видена

Република Македонија и нејзината Влада се цврсто посветени државата да стане 30-та земја-членка на Алијансата, за што има консензус кај сите политички партии, ...
сите 179 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство-Битола против битолчанецот О.П.(30) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
сите 79 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се сретна со полициската службеничка Јасмина Јаначковска, со цел лично да се информира за вчерашниот ...
сите 226 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ сигнализираше дека има можност да се врати во репрезентацијата на Шведска за Светското првенство во Русија. Според неговите зборови, ...
сите 132 | | | веќе видена

Пообилни врнежи од дожд денеска ќе има во западните делови од Македонија, каде до сабота наутро се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен, соопшти ...
сите 282 | | | веќе видена

Спортскиот директор на Мекларен, Ерик Булие откри дека проблемот на тимот во вториот ден од предсезонските тестови на Формула 1 во Барселона бил предизвикан од ...
сите 13 | | | веќе видена

„Еуроникел“, претставништвото на „GSOL“, ќе им ги исплати сите средства на транспортерите на „ФЕНИ“. Вкупните побарувања на транспортерите во вредност од 3.1 ...
сите 97 | | | веќе видена

next