Стандард

Уште една десничарска проопозициска структура во Македонија се приклучува кон ВМРО-ДПМНЕ, а тоа е ФРОДЕМ, соопшти денеска Христијан Мицкоски. Мицкоски ги ...
сите 354 | | | веќе видена

FINANCE THINK – Институтот за економско истражување и политики – Скопје, на брифинг за новинарите насловен „Колку Ковид-19 влијае врз сиромаштијата во Северна ...
сите 260 | | | веќе видена

Јас заедно со мојот тим ќе дадеме се од себе за нашата држава да стане просперитетна европска демократија во која ќе владее правото со која сите ќе се гордееме ...
сите 170 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров на денешната прес-конфереција изјави дека ќе направиме за во декември да се одржи првата Меѓувладина ...
сите 170 | | | веќе видена

Германија врши притисок врз Бугарија да започне преговори меѓу С. Македонија и Европската унија. Ова го изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, ...
сите 354 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски утрово преку Фејсбук се огласи од Водно. – Ветија „ајро”, донесоа национална катастрофа. Четири години лаги, криминал, ...
сите 163 | | | веќе видена

На седницата на Кризниот штаб за заштита на здравјето на населението во Република Србија од заразното заболување со Ковид 19, меѓу другото, беше донесена ...
сите 46 | | | веќе видена

Средбата на историчарите, вчера заврши без решенија на маса за идентитетот на Гоце Делчев. „Сиво и облачно со малку сонце“, но со надеж дека ќе дојдат повеќе ...
сите 354 | | | веќе видена

Шерон Стоун даде ретко интервју за нејзината колешката Дру Баримур за нејзиното ново ток-шоу. Стоун (62) призна дека за да ја добие улогата на заводливата ...
сите 9 | | | веќе видена

Кризниот штаб препорачува маски да се носат и на отворено. Постојат неколку видови маски, а експертите објаснуваат колку е ефикасна секоја и кога треба да се ...
сите 46 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија ги известува потрошувачите дека можат да достават приговор до РКЕ доколку ...
сите 137 | | | веќе видена

Копретседателите на Мешовитата комисија за историски и образовни прашања меѓу двете држави Драги Ѓоргиев и Ангел Димитров вчера попладне изјавија дека процесот ...
сите 161 | | | веќе видена

next