Стандард

Пазарните инспектори за време на Викендот без ДДВ констатирале 15 прекршоци на Законот за трговија и за заштита на потрошувачите. Претседателката на ...
сите 45 | | | веќе видена

Медицинските лица кои ги спроведуваат епидемиолошкие анекти утврдуваат дали лицето кое има контакт со забоелен од Ковид-19 е од низок, среден или висок ризик и ...
сите 48 | | | веќе видена

До партијата Левица пристигнуале реакции и поплаки од страна на родители во врска со зачестена и, според нив „преизнасилена и агресивно наметнувачка“ употреба ...
сите 10 | | | веќе видена

Поради зголемениот интерес од компаниите и големиот број дополнителните прашања и сугестии од потенцијалните апликанти рокот за аплицирање за јавниот повик за ...
сите 16 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција предлага седниците на Собранието да се одржуваат и онлајн. Оттаму сметаат дека Собранието треба да ја разгледува можноста за ...
сите 62 | | | веќе видена

Околу 2.000 здрави волонтери ќе бидат намерно изложени на вирусот САРС-КоВ-2 со цел да се процени ефикасноста на експерименталните вакцини. Т.н. студијата за ...
сите 18 | | | веќе видена

„Со години немам профил, мислам дека опсесијата е многу нездрава за многу луѓе“, изјавила сопругата на принцот Хари и додала дека заради своето семејство многу ...
сите 19 | | | веќе видена

Околу односите со Бугарија, и мојата посета, сакам да истакнам: нема нов Договор, туку има засилување на меѓусебната комуникација на повеќе нивоа. Притоа ...
сите 655 | | | веќе видена

Синоќа Централното собрание на партијата одржа состанок на кој се дискутираше за последните парламентарни избори и го усвои извештајот на Централниот изборен ...
сите 36 | | | веќе видена

Познатата италијанска научничка, вирологот Иларија Капуа, професор на Американскиот универзитет во Флорида, тврди дека светот ќе се бори против вирусот корона ...
сите 16 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров најави дека е правилно да се стават руски воени набудувачи на линијата на контрола во Карабах. Целта, рече ...
сите 69 | | | веќе видена

Патник со тешки повреди бил пренесен во болница по пад од автобус. Настанот се случил вчера попладне на булеварот „Јане Сандански“ во Скопје. „Во автобус ...
сите 185 | | | веќе видена

next