Стандард

На барање на опозицијата на денешната 18. собраниска седница не се расправаше за измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 398 | | | веќе видена

Усвојување на преговарачката рамка и одржување на првата меѓувладина конференција до крајот на годината, ќе ги заокружи историските успеси на земјата по ...
сите 354 | | | веќе видена

Еврокомесарката за внатрешни работи Илва Јохансон, за МИА потврди дека е во контакт со бугарската влада за да се најде решение за блокада на договорот за ...
сите 354 | | | веќе видена

Кинеските супер богаташи заработија рекордни 1,5 трилиони долари во 2020 година, повеќе отколку изминатите пет години заедно, бидејќи е-трговијата и видео ...
сите 22 | | | веќе видена

Од денес во Словенија ќе биде воведен полициски час во траење од 21 до 6 часот наутро. Локалните медиуми велат дека ова е првпат во Словенија да се воведува ...
сите 121 | | | веќе видена

Додека голем дел од Европа се бори со новиот бран на коронавирус, Кина сè повеќе напредува во ставањето крај на пандемијата. Која е тајната? Ова е токму она ...
сите 231 | | | веќе видена

Досегашниот директор на Македонска пошта ќе биде новиот директор на Јавното претпријатие за државни патишта, соопшти премиерот Зоран Заев. – На денешната ...
сите 38 | | | веќе видена

Низ цела Европа, мерките се засилени за да се спречи брзото ширење на коронавирусот и да се зголеми бројот на заразени и смртни случаи. Ова изнесе многу ...
сите 105 | | | веќе видена

„Јас верувам дека ќе има договор, неколку пати со Бугарија јавно зборувавме за народот, за јазикот. Борисов беше тука и испрати порака до македонскиот народ, ...
сите 354 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Широки Бријег објави на официјалните страници на социјалните мрежи дека дури 18 нивни играчи биле заразени со коронавирус. Тоа само по себе е ...
сите 74 | | | веќе видена

Млекото и јогуртот се одличен извор на протеини, калциум и фосфор кои се неопходни за формирањето на коските, особено на детскиот организам кој се наоѓа во ...
сите 25 | | | веќе видена

next