Стандард

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на Национален координатор за распределба на странска помош во земјава ...
сите 42 | | | веќе видена

„Нарачав да се испратат стотина скафандери за нашите браќа во Северна Македонија. Да им испратиме на лекарите кои се во првата борбена линија. Лесно е да ...
сите 49 | | | веќе видена

Претседателот на институтот „Роберт Кох“ (РКИ), Лотар Вилер, оцени дека мерките што ги презема германската Влада за спречување на ширењето на коронавирусот ...
сите 15 | | | веќе видена

Британските ветеринари препорачуваат домашните мачки да не се пуштаат надвор, како превентивна мерка против ширењето на новиот коронавирус, јави Би-Би-Си. ...
сите 33 | | | веќе видена

Бројот на заразени со новиот коронавирус во Русија се зголеми за 1.175 во текот на изминатите 24 часа на 8.672 во 81 од 85 региони на федерацијата. Ова денеска ...
сите 141 | | | веќе видена

Германското правосудство откри голема измама со неисполнета достава на околу десет милиони заштитни маски за 15 милиони евра во Северна Рајна-Вестфалија, ...
сите 45 | | | веќе видена

Наставничката по ликовна уметност Александра Павловиќ, која предава настава од далечина на каналите РТС за четврто одделение, е девојката за која зборува цела ...
сите 4 | | | веќе видена

Околу 50 лица од дом за стари и изнемоштени лица синоќа се пренесени во клиничката болница (КБЦ) во Сплит синоќа откако било утврдено дека 10 лица се заразени ...
сите 9 | | | веќе видена

Балканот може да очекува голем економски пад во наредните месеци, а ЕУ ќе биде важна во давањето помош за економски закрепнување, изјави американскиот ...
сите 15 | | | веќе видена

Сопствениците на Etno Gostilnica Vodenica Tri и Select Caffe донесоа одлука и покрај кризата и периодот кој следи нема да отпуштаа работници. -Јас и мојот брат ...
сите 4 | | | веќе видена

Водителката Елен Деџенерис (62) беше домаќин на пејачката Џенифер Лопез (50) во своето популарно шоу, но овој пат во домашно издание. Запрашана дали карантинот ...
сите 19 | | | веќе видена

next