Стандард

Поради пандемијата од коронавирусот, Светската здравствена организација (СЗО) предупредува дека на светот му недостасуваат шест милиони медицински сестри. ОН ...
сите 112 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека граѓаните со прекин на работен однос, имаат право на паричен надоместок во висина од 50 отсто од ...
сите 67 | | | веќе видена

Италија планира да прошири посебни овластувања за заштита на стратешките компании од несакани странски интереси, изјави претставник на италијанската влада, ...
сите 17 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати Отворено писмо до здравствените работници по повод Меѓународниот ден на здравјето 7 април. -Ова писмо не е ...
сите 77 | | | веќе видена

„Постепено нашата држава влегува во критична фаза која од стручните лица е оценета како најтежок и најсериозен период од пандемијата. Пред нас е најголемиот ...
сите 164 | | | веќе видена

Гостувајќи во емисијата „Кирилица“ на ТВ Хепи, пулмологот на Универзитетската детска клиника Тиршова др. Бранимир Несторовиќ, доктор кој на крајот на февруари ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Лондон смета дека и пушачите можат да го доведат своето семејство во опасност од Ковид-19. Професорот Џон Њутн изјави дека ...
сите 56 | | | веќе видена

Битолска млекара излезе пресрет и обезбеди финансиска помош за ургентните потреби на Министерството за здравство за сервис и репарација на апаратите за ...
сите 164 | | | веќе видена

Во време кога нашата држава се соочува со најголемата здравствена криза во историјата, Владата спроведува низа мерки за справување со здравствените и економски ...
сите 87 | | | веќе видена

Повеќе од 60 проценти од државните и општинските училишта во Јапонија ја продолжија работата или се подготвуваат да го сторат тоа и покрај ширењето на ...
сите 52 | | | веќе видена

На сила стапи Уредба за примена на Законот за работните односи за време на вонредна состојба, а новините се однесуваат на користењето на деновите од годишниот ...
сите 168 | | | веќе видена

Австрија се соочува со групна тужба од околу 2.500 туристи, поради лошиот пристап за време на пандемија на коронавирусот, во популарниот австриски скијачки ...
сите 18 | | | веќе видена

Туристичко-угостителска комора на Македонија денеска ќе ги презентира своите ставови и предлози за ублажување на последиците од коронавирусот врз овој сектор. ...
сите 9 | | | веќе видена

next