Стандард

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини денеска оценија дека ЕУ е фокусирана и ангажирана на ...
сите 95 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ги отфрли денеска како апсурдни тврдењата на официјален Белград дека тој или некој друг од државниот врв на Косово стои зад ...
сите 22 | | | веќе видена

Претседателот на Казахстан, Нурсултан Назарбајев по 29 години на власт денеска поднесе оставка од функцијата. – Одлучив да поднесам оставка, изјави Назарбајев ...
сите 49 | | | веќе видена

ДОМ ја изрази својата поддршка на кандидатот за градоначалник на Охрид од СДСМ, Константин Георгиевски кој го прифати барањето на ДОМ, да обезбеди спроведување ...
сите 17 | | | веќе видена

„Точно шест месеци Јавното обвинителство нема никаква реакција, соопштение, информации, што е сработено и дали воопшто е постапено по Кривичната пријава која ...
сите 29 | | | веќе видена

Невработеноста во земјите од Западен Балкан се намалува и достигна историски најниско ниво во најголем дел од земјите. Стапките на невработеност во земјите се ...
сите 35 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика го честита Меѓународниот ден на социјалната работа, кој оваа година се одбележува со фокус на важноста на ...
сите 7 | | | веќе видена

Поздравен е силниот напредок на Република Северна Македонија во исполнувањето на реформската агенда, а добиено е и охрабрување пред јуни оваа година државата ...
сите 114 | | | веќе видена

Клучната порака и лекцијата од тримесечните протести е дека Вучиќ може да падне само ако е притиснат. Преку институциите, ние повеќе не можеме ништо повеќе да ...
сите 47 | | | веќе видена

Со првиот лет на авиокомпанијата „Виз ер“ од меѓународниот аеродром „Скопје“ до германски Баден-Баден денеска официјално беше одбележано воведувањето на две ...
сите 75 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, на својот Твитер профил го прокоментира апсењето на поранешниот градоначалник на Општина ...
сите 210 | | | веќе видена

„Ѓорге Иванов со денови молчи и се крие од јавноста. Тоа е однесување на нечесни политичари чие што време помина. Иванов да го прекине молкот за информациите ...
сите 68 | | | веќе видена

Систем кој треба да овозможи вишоците на храна наместо во ѓубре да завршуваат кај ранливите категории и семејствата на кои им е потребна, во изминатата година ...
сите 12 | | | веќе видена

Набавката на возила за Итна медицинска помош заврши, до крајот на месецот е рокот за испорака и ги очекуваме 12-те нови возила што ќе бидат распределени на ...
сите 86 | | | веќе видена

next