Стандард

Политичкиот аналитичар Насер Зибери за дебатната емисија „Вин-вин“ на Телма телевизија изјави дека за него пологично би било доколку иницијативата за свикување ...
сите 347 | | | веќе видена

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски на својот Фејсбук профил сподели дека вчера заедно со неговата сопруга, почитувајќи ги сите безбедносни ...
сите 334 | | | веќе видена

Бројот на починати од коронавирусот во Италија се зголемил за 464 денес, што е благ пораст од претходниот ден кога имало 437. Во исто време, зголемувањето на ...
сите 465 | | | веќе видена

Мерките воведени во Москва поради пандемијата на коронавирус се поефикасни и повеќе адекватни отколку мерките во други земји, изјави градоначалникот на Москва, ...
сите 648 | | | веќе видена

Велика Британија најверојатно ќе биде погодена од најтешката економска криза во последните неколку векови, откако економските активности практично замреа како ...
сите 18 | | | веќе видена

Професорот на Универзитетот „Аристотел“ во Солун, д-р Павлос Николајидис зборувал за тоа колку ќе биде опасно пливањето покрај плажите и во базените во текот ...
сите 11 | | | веќе видена

Голема тројка. Историјата на тенисот се дели сè до појавата на најголемото ривалство и по него. Ѓоковиќ, Федерер и Надал. Трите најголеми ги одбележаа ...
сите 78 | | | веќе видена

Поминаа неколку месеци откако кралицата Елизабета Втора го видела својот најмлад внук, на која и беше многу мило кога успеа да го види 11-месечниот Арчи за ...
сите 21 | | | веќе видена

Ублажувањето на мерките нема да биде засновано на регионално ниво, но стратегиите ќе бидат прилагодени на различни територии, се вели во изјавата на ...
сите 125 | | | веќе видена

„Кина не ја криеше појавата на коронавирус, така што САД не треба да не малтретираат на начин кој потсетува на европските колонијални војни од 19 век“. Ова го ...
сите 37 | | | веќе видена

Менаџерот на Вест Хем, Дејвид Мојс, за време на пандемијата од коронавирус им помага на постарите жители на неговото село со тоа што им носи овошје и зеленчук. ...
сите 6 | | | веќе видена

По Брегзит и евентуалниот Италегзит, на повидок е и Негзит, односно излегување на Холандија од Европската унија. Холандското спротивставување на финансиската ...
сите 47 | | | веќе видена

Кризата со Ковид 19 е трансгранично прашање и приоритет за секоја влада на планетата. САД активно работат заедно со земјите од Западен Балкан, како и со ...
сите 129 | | | веќе видена

next