Стандард

Финалето на Светското клупско првенство на ФИФА нема да се игра на стадионот „ Education City“ во Доха, објави ФИФА. Новоизградениот стадион во Доха, каде ...
сите 53 | | | веќе видена

Две лица се тешко, а десет полесно повредени во превртениот македонски автобус на автопатот Прокупље-Блаце, кој превезувал патници до Копаоник. Според спрските ...
сите 103 | | | веќе видена

Често се случува дури и да сме многу уморни, да не можеме да заспиеме и само да се превртуваме во креветот, а часовите да минат. Сте се обиделе на многу начини ...
сите 79 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против С.Л. (53) од селото Долна Белица, поради постоење основи на сомнение ...
сите 170 | | | веќе видена

next