Стандард

Народната банка апелира до пензионерите кои имаат дебитни картички и кои веќе од утре ќе може да ја подигнат пензијата, да ја користат картичката за плаќање ...
сите 138 | | | веќе видена

Дали е можен втор бран на зараза е едно од прашањата на научниците кои постојано го истражуваат новиот вирус. Водечкиот германски и светски виролог Кристијан ...
сите 116 | | | веќе видена

Уште 4,5 милиони Американци аплицираа за бенефиции за невработеност по кризата предизвикана од коронавирусот. Министерството за труд на САД соопшти дека во ...
сите 74 | | | веќе видена

Кинескиот град Харбин, во кој живеат 10 милиони луѓе, донесе драконски мерки за карантин против коронавирусот, откако таму била откриена нова епидемија. ...
сите 45 | | | веќе видена

На лекар од австриската провинција Штаерска му се заканува забрана за работа поради тривијализација на коронавирусот. Тој во телевизиско интервју изјавил дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Делегацијата на Европската унија во државава вели дека генераторите, шаторите, ќебињата, душеците… што вчера беа најавени како поддршка за земјава се ...
сите 130 | | | веќе видена

Популарниот италијански новинар Танкреди Палмери објави дел од одлуките на Извршниот комитет на УЕФА, кој заседава денес. Според него, можно е во август да се ...
сите 73 | | | веќе видена

Италијанците кои се излечиле од коронавирусот, во знак на благодарност им приредиле изненадување на руските медицински сестри. Откако дошле во хотелот после ...
сите 7 | | | веќе видена

„Александар Николовски е политичарот кој од среде Собрание, за проектот Скопје 2014, со цел ум рече: “Ние сега првпат градиме македонски идентитет …”. ...
сите 164 | | | веќе видена

Ханс Клуге, шеф на Светската здравствена организација за Европа, изјави денеска дека половина од жртвите на новиот коронавирус во Европа се штитеници во домови ...
сите 15 | | | веќе видена

Исплатата на априлските пензии почнува од утре. За да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот КОВИД-19, пензиите ќе ...
сите 148 | | | веќе видена

Хакери поврзани со неонацисти украле речиси 25.000 лозинки за е-пошта од персоналот на Светската здравствена организација, Институтот Вухан и фондацијата Гејтс ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи – Бирото за јавна безбедност, Одделот за криминалистичка полиција во рамки на засилените мерки во борбата со недозволена ...
сите 88 | | | веќе видена

На Универзитетот во Оксфорд денеска почна тестирање на потенцијалната вакцина против новиот коронавирус на доброволци, а во истовреме повеќе од 80 научни ...
сите 97 | | | веќе видена

„Иницијативата на пратениците за свикување на седница во Собранието на Република Северна Македонија е демократски порив. Да се потврдат одлуките на ...
сите 390 | | | веќе видена

next