Стандард

Кандидатот за претседател на САД, Џозеф Бајден, вчера зборувал на настан за собирање средства за изборната кампања. Тоа бил настан со концерт кој се одржа на ...
сите 128 | | | веќе видена

Австрискиот инфектолог Франц Алербергер не верува дека Ковид-19 ќе биде искоренет и дека верува дека „секој од нас порано или подоцна ќе се зарази“, но ...
сите 89 | | | веќе видена

Пандемијата силно ја погоди австриската економија, а следната година се очекува банкрот на скоро 6.000 компании, како и продолжување на трендот на голем број ...
сите 48 | | | веќе видена

Работни групи од Северна Македонија и Бугарија на дневна основа работат на надминување на разликите на двете земји во однос на примената на Договорот за ...
сите 51 | | | веќе видена

Кинеските власти воведуваат санкции против американски компании и физички лица поради планот за продажба на голем контингент американско оружје на Тајван. ...
сите 17 | | | веќе видена

Српскиот епидемиолог Бранислав Тиодоровиќ изјави дека треба да се разгледа воведувањето на најстрогите мерки во Србија доколку бројот на новоинфицирани лица ...
сите 34 | | | веќе видена

Имавме седница на главниот кризен штаб и сè уште немаме нови препораки кои подразбираат порадикални мерки. Но ништо не се исклучува, изјави во „Утрински ...
сите 219 | | | веќе видена

Aмериканската премиера на „Врба“ на Милчо Манчевски e крунисана со наградата Најдобар филм на фестивалот во Синеквест, Калифорнија. Ова е главната награда на ...
сите 29 | | | веќе видена

Мандатарот на српската влада, Ана Брнабиќ денес оцени дека во некои медиуми во Србија во моментов се одвива „дехуманизација“ на српскиот претседател Александар ...
сите 110 | | | веќе видена

Француските медиуми пренесуваат дека Пол Погба може да ѝ каже „збогум“ на репрезентацијата. Се шпекулира дека фудбалерот на Манчестер Јунајтед е незадоволен ...
сите 124 | | | веќе видена

ТВ дебатата отворена со темата за борбата против Ковид 19 на некој начин ги прикажа скоро идеолошки спротивставените ставови на Бајден и Трамп не само за САД ...
сите 22 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев во интервју за емисијата „Во Центар“ изјави декабил задолжен да најде купувач за седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонско-Бугарските односи и изминатиов продолжен викенд беа актуелна тема меѓу политичките чинители во државава. Од тоа дека Северна Македонија нема ...
сите 81 | | | веќе видена

next