Стандард

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва на првиот канал на јавниот сервис зборуваше за коронавирусот и борбата против епидемијата. Тој најави дека се ...
сите 653 | | | веќе видена

Владата денеска донесе Уредба со законска сила за примена на одредбите од Законот за пензии и пензиски надоместоци од капитално финансирано пензиско ...
сите 168 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска уште еднаш и и честита на Северна Македонија како 30. членка на НАТО. На средба со новинарите тој изјави ...
сите 26 | | | веќе видена

Владата донесе Уредба со законска сила за ограничување на исплата на додатоци и надоместоци на плата за вработените во јавниот сектор за време на вонредна ...
сите 168 | | | веќе видена

Еден маж (65) започнал да кашла и плука по намирници во супермаркет во Кингстон, Масачусетс, поради што другите купувачи морале да реагираат. Тој бил фрлен на ...
сите 2 | | | веќе видена

Италија продолжува да се бори против епидемијата на коронавирус, забележувајќи најголем број на жртви во светот – 17,127. Сепак, секој ден се лекуваат неколку ...
сите 16 | | | веќе видена

Македонската банкарска асоцијација (МБА) денеска преку соопштение ја извести јавноста дека сите банки и штедилници интензивно преземаат активности за заштита ...
сите 34 | | | веќе видена

Д-р Рабин Рахмани, директор на Одделот за истражување во болницата Маимонидс во Њујорк, објави видео за кое верува дека е од големо значење, особено за машката ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на „Интегра“, Љупчо Ристовски во вечерашното издание на „Само вистина“ на „Канал 5“ ТВ изјави дека како партија ги дале своите предлози до ...
сите 8 | | | веќе видена

Сите прашуваат за респиратори и за тоа кога ќе се набават, но дали навистина знаат за што се потребни и на кој начин работат. Оваа тековна состојба ја опишува ...
сите 56 | | | веќе видена

Како и секој ден советувам и пропагирам здрава храна и здрав живот, а сега особено. За жал сѐ уште не е пронајден лек за коронавирусот, а бидејќи КОВИД-19 ...
сите 13 | | | веќе видена

Во моментов ги разгледуваме статистиките, сметаме дека мерките се сосема доволни, не размислуваме за воведување карантин 14 дена, но подготвени сме да воведеме ...
сите 460 | | | веќе видена

Светската здравствена организација ја стави на списокот со потенцијални вакцини. Институтот за истражување за вакцини и серуми на Руската Федерална агенција за ...
сите 81 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја критикуваше Светската здравствена организација (СЗО), обвинувајќи ја дека била премногу лабава кон Кина на ...
сите 89 | | | веќе видена

Италијанската национална служба за цивилна заштита во Рим одржа прес-конференција на која објави нови информации за починатите и болните во таа земја. Според ...
сите 361 | | | веќе видена

next