Стандард

Тони Крос со денешното продолжување на договорот со Реал Мадрид стави точка на шпекулациите во врска со неговата иднина. Крос останува со „кралевите“ до 2023 ...
сите 26 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска на маргините на Виенскиот економски форум се сретна со еврокомесарот за поширување и добрососедска политика Јоханес Хан. На ...
сите 209 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје, по примено известување за неовластено снимање од пратеник, издало наредба за утврдување на идентитетот на таксистот кој ...
сите 381 | | | веќе видена

Цените на нафтените деривати од ноќеска на полноќ на бензиските станици на „Макпетрол“ ќе се продаваат по повисоки цени. Зголемување, како што соопштуваат од ...
сите 97 | | | веќе видена

Германската Влада минатата година потрошила рекордни 23 милијарди евра за интеграција на бегалците, како и на отстранување на причините за бегство, што е за 10 ...
сите 12 | | | веќе видена

Словенечкиот премиер Mарјан Шарец денеска ги отфрли тврдењата на опозициските десничарски партии дека неговата Влада нема адекватен одговор на зголемениот ...
сите 23 | | | веќе видена

Стареењето на работната сила, предизвиците наспроти уникатните можности што ги носи демографската промена на населението опсервирано од корпоративните ...
сите 20 | | | веќе видена

Собранието денеска го изгласа Законот за ратификација на Договорот со Владата на Косово за реципрочно признавање на возачките дозволи и ја констатираше ...
сите 30 | | | веќе видена

Општина Карпош пријави до полицијата два правни субјекта кои фрлале отпад на јавни/приватни површини и коишто придонеле за загадување на животната средина. ...
сите 14 | | | веќе видена

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, објави фотографии од нејзините деца, додека си играат во градина, проектирана од неа. Местото беше создадено специјално за ...
сите 16 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски на денешната средба со лидерот на Демократска унија за интеграција Али Ахмети укажал на потребата во периодот што претстои ...
сите 220 | | | веќе видена

Формалниот систем за образование не произведува кадри кои имаат квалификации што ги бара приватниот сектор. Потребно е воведување дуално образование, учење ...
сите 20 | | | веќе видена

next