Стандард

Актуелниот тренер на Лидс Јунајтед, Марсело Биелса е меѓу кандидатите за функцијата тренер на Рома. Според информации на „Скај Спорт Италија“ ексцентричниот ...
сите 54 | | | веќе видена

Апсолутен фаворит за победа на претседателска трка во САД следната година е поранешниот американски потпретседател Џо Бајден, покажуваат резултатите од ...
сите 22 | | | веќе видена

САД може да ублажат наскоро некои трговски санкции против Huawei откако вклучувањето на кинескиот телекомуникациски гигант во американската „црна листа“ оваа ...
сите 116 | | | веќе видена

Гласачите во Швајцарија денеска на референдуми ги одобрија измените на законите за корпоративниот даночен и на пензискиот систем и на законските одредби за ...
сите 17 | | | веќе видена

Премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев вчера, на покана на српскиот претседател, Александар Вучиќ присуствуваше на свеченото отворање на новиот автопат од ...
сите 96 | | | веќе видена

Светски познатиот американски писател Стивен Кинг се застапи за последната сезона на „Игра на тронови“, соопштува сајтот „Машабл“. Последната серија на ...
сите 35 | | | веќе видена

Демократската партија (ДС) на Зоран Лутовац, Заедно за Србија (ЗЗС) на Небојша Зеленовиќ и Социјалдемократската партија (СДС) на поранешниот српски претседател ...
сите 4 | | | веќе видена

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, денеска и утре ќе учествува на Виенскиот економски форум, Виенски економски разговори – нови перспективи ...
сите 231 | | | веќе видена

Арбитражниот суд во Вашингтон донесе пресуда по поднесената тужба против албанската Влада од страна италијанскиот бизнисмен Франческо Бекети, поранешен ...
сите 84 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров за време на работната посета на Талин учествуваше на годишната Конференција Ленарт Мери, насловена “Едно ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Австрија Александер ван дер Белен по денешната средба со канцеларот Себастијан Курц, се заложи за одржување предвремени избори на почетокот од ...
сите 171 | | | веќе видена

Над 30 милиони денари се определени за мерките за надомест на трошоци на домаќинствата за промена на стари со ПВЦ или алуминиумски прозорци и за набавка на ...
сите 19 | | | веќе видена

Книгата раскази насловена „Четирите реки на Мишима“ од Огнен Коцевски, деновиве излезе од печат во Издавачката куќа „Макавеј“. Писателот Коцевски за МИА наведе ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонците, млади и повозрасни не го губат интересот за работа во странство, особено за сезонска од неколку месеци во земјите од регионот и во Европа. Според ...
сите 14 | | | веќе видена

Не е моја работа да правам анализи и да му предлагам на мандатарот кој ќе биде сменет, а кој не, вели министерот за економија Крешник Бектеши запрашан дали ...
сите 15 | | | веќе видена

next