Стандард

Д-р Рабин Рахмани, директор на Одделот за истражување во болницата Маимонидс во Њујорк, објави видео за кое верува дека е од големо значење, особено за машката ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на „Интегра“, Љупчо Ристовски во вечерашното издание на „Само вистина“ на „Канал 5“ ТВ изјави дека како партија ги дале своите предлози до ...
сите 65 | | | веќе видена

Сите прашуваат за респиратори и за тоа кога ќе се набават, но дали навистина знаат за што се потребни и на кој начин работат. Оваа тековна состојба ја опишува ...
сите 94 | | | веќе видена

Како и секој ден советувам и пропагирам здрава храна и здрав живот, а сега особено. За жал сѐ уште не е пронајден лек за коронавирусот, а бидејќи КОВИД-19 ...
сите 14 | | | веќе видена

Во моментов ги разгледуваме статистиките, сметаме дека мерките се сосема доволни, не размислуваме за воведување карантин 14 дена, но подготвени сме да воведеме ...
сите 447 | | | веќе видена

Светската здравствена организација ја стави на списокот со потенцијални вакцини. Институтот за истражување за вакцини и серуми на Руската Федерална агенција за ...
сите 81 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја критикуваше Светската здравствена организација (СЗО), обвинувајќи ја дека била премногу лабава кон Кина на ...
сите 91 | | | веќе видена

Италијанската национална служба за цивилна заштита во Рим одржа прес-конференција на која објави нови информации за починатите и болните во таа земја. Според ...
сите 583 | | | веќе видена

Ниту едно именувано или избрано лице во Владата не е во групата кај кои постои индикација за тестирање за Ковид-19, рече министерот за здравство Венко Филипче, ...
сите 447 | | | веќе видена

„Дониравме 360 пакети со храна на кризните штабови во Св.Николе и Лозово – наменети за социјално загрозените семејства во овие населени места полесно да го ...
сите 27 | | | веќе видена

На просечно четиричлено семејство во март оваа година му биле неопходни најмалку 32.841 денар за задоволување на основните потреби, покажува минималната ...
сите 11 | | | веќе видена

Холивудскиот актер Џони Деп изјави дека за време на големите расправии, неговата поранешна сопруга Амбер Херд, со која во моментот се суди, му отсекла прст, од ...
сите 18 | | | веќе видена

Комуникациската платформа „Rakutan Viber“ бележи раст од 134 проценти во бројот на групни пораки испратени во последните недели, во однос на последната недела ...
сите 6 | | | веќе видена

Седиштето на Европскиот парламент во Стразбур, Франција, привремено ќе стане центар за тестирање на коронавирус, објави претседателот на парламентот, Давид ...
сите 15 | | | веќе видена

„Сакате да видите што е класна гордост? Гледајте го пресот на капиталистот што зборува во име на Угостителската комора“, реагираат од Левица на пресот на ...
сите 282 | | | веќе видена

next