Стандард

Во време кога нашата држава се соочува со најголемата здравствена криза во историјата, Владата спроведува низа мерки за справување со здравствените и економски ...
сите 101 | | | веќе видена

Повеќе од 60 проценти од државните и општинските училишта во Јапонија ја продолжија работата или се подготвуваат да го сторат тоа и покрај ширењето на ...
сите 53 | | | веќе видена

На сила стапи Уредба за примена на Законот за работните односи за време на вонредна состојба, а новините се однесуваат на користењето на деновите од годишниот ...
сите 250 | | | веќе видена

Австрија се соочува со групна тужба од околу 2.500 туристи, поради лошиот пристап за време на пандемија на коронавирусот, во популарниот австриски скијачки ...
сите 17 | | | веќе видена

Туристичко-угостителска комора на Македонија денеска ќе ги презентира своите ставови и предлози за ублажување на последиците од коронавирусот врз овој сектор. ...
сите 9 | | | веќе видена

Нашето зачленување во НАТО е еден од трите најважни моменти во поновата историја, од нашата независност до денес. НАТО е предуслов за развој. Ако имате ...
сите 34 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп потпиша указ со кој се поддржува употребата на ресурси од Месечината и другите небесни тела. Според Указот, „Американците ...
сите 15 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Кина не е евидентиран смртен случај од Ковид-19, што е првпат од почетокот на објавување на статистичките податоци. Новите случаи на ...
сите 123 | | | веќе видена

Шефот на британската дипломатија, Доминик Раб, член на новата гарда на политичари на Конзервативната партија, официјално ќе го замени премиерот Борис Џонсон ...
сите 134 | | | веќе видена

Иако коронавирусот е главна тема во светот, кралското семејство сè уште ги пополнува страниците во весниците. Неодамна, кралицата Елизабета Втора (93) им се ...
сите 24 | | | веќе видена

Во Турција бројот на загинати од коронавирусот се зголеми за 75 лица денес на 649, изјави турскиот министер за здравство, Фахретин Коча на Твитер. Тој напиша ...
сите 34 | | | веќе видена

Британската фунта драстично падна во однос на доларот и еврото, откако британскиот премиер Борис Џонсон заврши во единицата за интензивна нега, откако се влоши ...
сите 134 | | | веќе видена

Според официјални претставници, САД влегле во „клучната недела“ за коронавирусот, додека во извештајот на Генералниот инспектор за здравство се вели дека ...
сите 122 | | | веќе видена

Специфичната положба (високо на брдо) жителите на градот Захара де ла Сиера ја користеле како предност пред непријателот. Градот на југот од Шпанија денес, ...
сите 9 | | | веќе видена

next