Стандард

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 229 | | | веќе видена

Останува малку време до претседателските избори во САД, а сензацијата на Инстаграм, манекенката и актерка Ајрленд Болдвин (25) реши да ја искористи сопствената ...
сите 15 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи соопштиле дека огнено и ладно оружје било користено во пресметка во четвртокот квечерината во скопското село Кондово меѓу ...
сите 329 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков ја коментирал синоќешната дебата на кандидатите за претседател на САД, Доналд Трамп и Џо Бајден, велејќи дека е жално што ...
сите 80 | | | веќе видена

Македонија мора да отпочне преговори со ЕУ час поскоро, мора да се случи час поскоро таа меѓувладина конференција. Тоа е нашата единствена иднина, а ВМРО беше ...
сите 229 | | | веќе видена

Опозицијата денеска излезе на протест со возила. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од денешниот протестот пред Собранието порача дека е недозволиво да ...
сите 229 | | | веќе видена

По консултации со здравствени експерти, Мајкрософт одлучил дека е најбезбедно работниците да останат во своите домови, пренесе „Бизнис Инсајдер“. „Продолжуваме ...
сите 22 | | | веќе видена

Љуовната врска помеѓу овие два хороскопски знака може да биде идеална како сонот. Тоа е комбинација на оган и воден знак. Љубовта помеѓу жена Овен и маж ...
сите 50 | | | веќе видена

Расте бројот на заболени лица во регионот, денеска на 1000 новозаразени лица со коронавирус се регистрирани во неколку земји Босна и Херцеговина Нови 1.179 ...
сите 655 | | | веќе видена

Компаниите кои се потешко погодени од кризата, односно кои имаат поголем пад на приходите, ќе добијат поголема финансиска поддршка за исплата на плати, ...
сите 229 | | | веќе видена

Под насловот „Бугарија-Северна Македонија: јазична кавга“ парискиот весник со демохристијанска ориентација „Ла Кроа“ пишува дека Софија го оспорува постоењето ...
сите 350 | | | веќе видена

Амандманската расправа за ребалансот на Буџетот заврши доцна синоќа, соопшти денеска заменик-министерот за финансии Димитар Ковачевски, порачувајќи дека ...
сите 175 | | | веќе видена

next