Стандард

Наместо во насока на смирување, однесувањето на албанските лидери води кон зголемување на политичките тензии во земјата. Опозициската Социјалистичка партија ...
сите 204 | | | веќе видена

Британскиот министер за здравство Мет Хенкок се повлече од трката за лидер на Конзервативната партија и за премиер на Велика Британија и на тој начин останаа ...
сите 125 | | | веќе видена

Европските власти открија „континуирана дезинформациска активност од руски извори“ на европските избори, со цел да влијаат на гласачите и да се обесхрабри ...
сите 20 | | | веќе видена

Натали Лоазо ја повлече својата кандидатура за претседавач со центристичката група во Европскиот парламент, поранешната АЛДЕ, со што се покренува прашањето за ...
сите 5 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани предупреди дека активностите на САД претставуваат сериозна закана за глобалната и регионалната стабилност. Рохани тоа го ...
сите 9 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ во честитката до претседателот на САД Доналд Трамп, по повод неговиот роденден, го покани да ја посети Србија и го замоли ...
сите 21 | | | веќе видена

„Она што му се случи на нашиот Езџан Алиоски е недопустливо и за осуда. Разликите треба да не обединуваат, а не да разделуваат. Tака е во успесите, но и во ...
сите 70 | | | веќе видена

Целосното сослушување за барањето на Вашингтон за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија во САД ќе се одржи во февруари ...
сите 61 | | | веќе видена

„Многу внимателно го прочитавме соопштението издадено од германската канцеларка г-ѓа Ангела Меркел по состанокот со премиерот на РСМ, Зоран Заев и не видовме ...
сите 24 | | | веќе видена

Министерството за здравство соопшти дека секоја година изготвува посебна програма за организирање и унапредување на крводарителството во државата, која ...
сите 26 | | | веќе видена

Шефот на албанската држава Илир Мета коментирајќи ја иницијативата за негово разрешување покрената од пратеничката група на владејачката Социјалистичка ...
сите 204 | | | веќе видена

По повод изборот на претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, писма со честитки испратија голем број светски државници и меѓународни ...
сите 21 | | | веќе видена

Откако го изгубија Кевин Дурант, кој ја повреди Ахиловата тетива во петтиот финален меч, нови проблеми го стигнаа Голден Стејт. Покрај тоа што ја изгуби ...
сите 63 | | | веќе видена

Турција ќе одговори со „реципрочни мерки“ доколку САД воведат санкции кон земјата поради набавката на рускиот противракетен систем С-400, изјави турскиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Во Берлин веќе нема дилеми околу напредокот на Северна Македонија кон ЕУ. Се поизвесно е дека Албанија, поради политичката криза, ќе отпадне од пакетот, пишува ...
сите 40 | | | веќе видена

next