Стандард

Опозициската потпретседателка на боливискиот Сенат, Жанин Анес, изјави дека е подготвена да ја преземе функцијата на привремен шеф на државата, по оставката на ...
сите 239 | | | веќе видена

„СДСМ продолжува на најдрзок начин да се поигрува со чувствата на стејачците и работниците. Стечајците и работниците се уверија дека токму СДСМ е проблемот, а ...
сите 87 | | | веќе видена

Откако СДСМ ја презеде одговорноста се соочи со громорозна слика во земјоделието. ВМРО-ДПМНЕ на принципот во четири и очи и прв дојден-прв услужен ги делеше ...
сите 45 | | | веќе видена

Додека ВМРО-ДПМНЕ велеа дека сите пари мора да одат на споменици и статуи, ние покажавме дека парите можат подобро да се инвестираат, во патишта, градинки, ...
сите 56 | | | веќе видена

Цели 11 години ВМРО-ДПМНЕ беше против парите да завршуваат назад кај граѓаните, тие мислеа само на себе и нивното богатеење. И денес во Собранието тие се под ...
сите 56 | | | веќе видена

САД даваат помош на Украина да се бори против корупцијата и оружје за да „војува против Русите“, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска во ...
сите 76 | | | веќе видена

Државјанин на Северна Македонија, поранешен инженер во фабриката за муниција „Први Партизан“ и двајца работници, државјани на Србија, уапсени се денеска под ...
сите 48 | | | веќе видена

Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) соопшти дека открила збогатен ураниум „на локација што Иран не ја пријавил на Агенцијата“. Првпат во извештај ...
сите 53 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев на денешната дебата на Телма изјави дека буџетот за идната година утре ќе се најде на владина седница ...
сите 81 | | | веќе видена

Ако во 1994 година почна со работа со само двајца вработени, денес, по 25 години, Кнауф Македонија е лидер во производство и продажба на материјали и системи ...
сите 4 | | | веќе видена

Во астрологијата, периодот кога Меркур е ретрограден е познат најчесто во негативен контекст, но тоа не мора секогаш да е така. На 20 ноември завршува овој ...
сите 94 | | | веќе видена

Во фокус на Предлог буџетот за 2020 година ќе бидат инвестициите во човечки капитал, односно во подобар здравствен, образовен и социјален систем и силна ...
сите 207 | | | веќе видена

За да се спроведе Договорот меѓу Србија, Северна Македонија и Албанија, во делот поврзан со заедничките работни дозволи, Србија мора да го измени Законот за ...
сите 36 | | | веќе видена

Хрватскиот селектор Златко Далиќ потврди дека Иван Ракитиќ нема да биде во составот на хрватската фудбалска репрезентација на дуелот со Словачка во Ријека, кој ...
сите 144 | | | веќе видена

next