Стандард

Владата времено да го преземе од општините управувањето со цврстиот отпад, предложи премиерот Зоран Заев вечерва на средба со градоначалниците од целата ...
сите 30 | | | веќе видена

Москва не гледа никакви проблеми во намерите на балканските земји да влезат во Европската унија, но тие самите, без надворешен притисок, треба да проценат ...
сите 27 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, придружуван од заменик претседателката на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, ...
сите 159 | | | веќе видена

За време на престижниот автосалонот во Женева другата недела Volkswagen ќе покаже нов концептуален автомобил со името „I.D. Визија“. Тоа звучи точно толку ...
сите 4 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј денеска нагласи дека е блиску до договор со Европската унија за условите со кои ќе се реализира „Брегзит“. Во говор на темата, ...
сите 18 | | | веќе видена

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека напаѓачот Златан Ибрахимовиќ ќе го напушти клубот на крајот на оваа сезона, кога истекува и неговиот ...
сите 121 | | | веќе видена

Пред Основното јавно обвинителство во Скопје денеска граѓани протестираа во знак на револт од, како што велат, преквалификацијата на кривичното дело „убиство“ ...
сите 27 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права смета дека по вчерашниот напад над полицајката од страна на Бекир Асани, функционер на ДУИ, при извршување на работна ...
сите 233 | | | веќе видена

„Eден од основните столбови на функционирање на државата претставува енергетиката, со силна и развиена енергетика ќе имаме силно и развиено стопанство. За жал ...
сите 81 | | | веќе видена

Транспортерите на „ФЕНИ Индустри“ го прифатија предлогот од „Еуроникел“, претставништвото на „GSOL“ за исплата на вкупите побарувања. Со постигнатиот договор ...
сите 76 | | | веќе видена

Претседателот на Здружението на новинарите на Македонија, Насер Селмани, на „Фејсбук“ денеска сподели дека Владата должни објаснување, кој извршил притисок врз ...
сите 240 | | | веќе видена

next