Стандард

Светската здравствена организација (СЗО) денес ги повика африканските земји брзо да го подобрат капацитетот за вакцинација против коронавирус, предупредувајќи ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп објави дека испораката на вакцината за коронавирус ќе започне следната недела. Трамп додаде дека здравствените работници ...
сите 259 | | | веќе видена

Иако децата се заразуваат со коронавирусот претежно со или без благи симптоми, тие можат да претрпат оштетување на неколку органи, вклучувајќи го и срцето, ...
сите 21 | | | веќе видена

Опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ вечерва протестираше во колона автомобили во Скопје за, како што наведе, „заштитата на националните црвени линии, последната ...
сите 409 | | | веќе видена

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ често објавува некои работи од приватниот живот на Инстаграм. Овој пат наследничката на Цеца ја покажа својата емотивна страна. ...
сите 14 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави денеска дека неговата земја ќе ја поддржува Полска во продолжението на спорот поради инсистирањето на Европската унија ...
сите 121 | | | веќе видена

next