Стандард

Анџелина Џоли го привлече особено вниманието на медиумите уште од нејзините први чекори во Холивуд, и со нејзиниот приватен живот и со нејзината извонредна ...
сите 20 | | | веќе видена

Шведската агенција за јавно здравје денес требаше да објави извештај за проценетиот број на инфицирани со коронавирус во Стокхолм, но презентацијата била ...
сите 61 | | | веќе видена

Текот на епидемијата на „Ковид-19“ постепено се намалува во голем број европски земји. Додека сите со нетрпение чекаме мерки за релаксација за да се врати ...
сите 746 | | | веќе видена

Италија, една од државите најтешко погодени од коронавирусот, секојдневно се соочува со стотици починати од ова чудовиште. Во последните 24 часа во земјата ...
сите 659 | | | веќе видена

Сегашното благо покачување на цената е оправдано бидејќи доаѓа во период кога се бориме со пандемијата КОВИД 19 . Зголемувањето на акцизата е привремена мерка ...
сите 187 | | | веќе видена

Одлуката за зголемување на акцизата е оправдана токму со оглед на ситуацијата во којашто се наоѓаме. Имено, тоа е ситуација кога имаме намалена економска ...
сите 118 | | | веќе видена

Гренланд е првата и единствена земја во светот, во која се излекувани сите заразени од коронавирусот. Повеќе нема активни случаи во земјата. Имено, во таа ...
сите 5 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека ќе потпише извршна наредба за „привремено запирање на имиграции во САД“ заради коронавирусот. „При нападот ...
сите 39 | | | веќе видена

Кремљ смета дека е неприфатливо да се објавуваат неосновани обвинувања дека некој е одговорен за вештачкото лансирање на вирусот „Ковид-19“, изјави портпаролот ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако се верува дека коронавирусот за првпат се појави на отворен пазар каде исто така се продаваат диви животни, ваквите пазари продолжуваат да работат во ...
сите 24 | | | веќе видена

По информации објавени од некои медиуми, Уставниот суд информира дека нема оформено предмети за оценување на уставноста и законитоста на одлуката на Владата за ...
сите 7 | | | веќе видена

Ковид-19, како и другите коронавируси што ги знаеме од минатото, ќе се угаси малку по малку сам од себе, односно благодарение на карантинот (заклучување) во ...
сите 16 | | | веќе видена

Маж од Охајо, 60, кој тврдел на Фејсбук дека коронавирусот е измама и дека карантинот е „глупост“, починал од коронавирус, пренесува Њујорк пост. Џон В. ...
сите 21 | | | веќе видена

Хрватското претседателство е во исчекување на преговарачката рамка што ќе ја понуди Европската Комисија за пристапните преговори со Северна Македонија, по што ...
сите 159 | | | веќе видена

next