Стандард

Поранешниот премиер на Македонија, Љубчо Георгиевски за 360 степени вели дека во Бугарија важи како пријател, дури и во меморандумот е ставен, меѓутоа тој ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче сподели фотографија од приврзаници на ВМРО-ДПМНЕ и претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар ...
сите 208 | | | веќе видена

Основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс предвидува дека оваа есен ќе биде полоша за Америка од летото во однос на последиците од епидемијата на коронавирусот. ...
сите 94 | | | веќе видена

Соединетите Американски држави денес го отфрлија предлогот на рускиот претседател Владимир Путин за продолжување на Договорот за намалување на наоружувањето ...
сите 57 | | | веќе видена

Пандемијата на коронавирус и економскиот пад може да предизвика сиромаштија за до 100 милиони луѓе оваа година, намалувајќи ги шансите да се стави крај на ...
сите 20 | | | веќе видена

Во напад што се случил во предградието на Париз, човек бил обезглавен, пренесува Франс прес. Напаѓачот бил убиен од полицијата. „Дејли Мејл“ пренесува дека ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска учествуваше на третиот Национален форум на граѓански организации, во организација на Цивика мобилитас, програма на ...
сите 98 | | | веќе видена

Заменик- претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска денеска учествуваше на видео состанокот на Претседателството на Партијата на европски социјалисти. На ...
сите 215 | | | веќе видена

Институтот „Роберт Кох“ (РКИ) е главната научна институција во Германија во борбата против пандемијата на коронавирус, на чија работа и увид се потпираат ...
сите 223 | | | веќе видена

Кога ја замислуваме понатамошната еволуција на човекот, односно неговиот изглед во далечна иднина, често зборуваме за промена на висината, големината на ...
сите 12 | | | веќе видена

next