Стандард

Полицијата поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство-Битола против битолчанецот О.П.(30) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
сите 79 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се сретна со полициската службеничка Јасмина Јаначковска, со цел лично да се информира за вчерашниот ...
сите 226 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ сигнализираше дека има можност да се врати во репрезентацијата на Шведска за Светското првенство во Русија. Според неговите зборови, ...
сите 132 | | | веќе видена

Пообилни врнежи од дожд денеска ќе има во западните делови од Македонија, каде до сабота наутро се очекува да наврнат над 40 литри на метар квадратен, соопшти ...
сите 282 | | | веќе видена

Спортскиот директор на Мекларен, Ерик Булие откри дека проблемот на тимот во вториот ден од предсезонските тестови на Формула 1 во Барселона бил предизвикан од ...
сите 13 | | | веќе видена

„Еуроникел“, претставништвото на „GSOL“, ќе им ги исплати сите средства на транспортерите на „ФЕНИ“. Вкупните побарувања на транспортерите во вредност од 3.1 ...
сите 97 | | | веќе видена

Зајакнувајќи ја одбранбената способност на земјата, Москва направи се од себе за да избегне воен конфликт со САД. Ова го изјави портпаролот на Министерството ...
сите 71 | | | веќе видена

Новиот филм на Милчо Манчевски „Бикини Мун“ утре ќе ја има американската премиера на фестивалот „Синеквест“ во Сан Хозе, Калифорнија. Филмот ќе биде прикажан ...
сите 38 | | | веќе видена

Ново истражување на националниот дневен весник „Ди Велт“, спроведена во соработка со телевизискиот канал „АРД“ покажува дека мнозинството граѓани на СРГ се ...
сите 58 | | | веќе видена

Поранешниот началник во УБК Горан Грујевски и неговиот колега Никола Бошкоски, денеска дојдоа на рочиште во Врховниот суд во Атина, каде ќе се одлучува по ...
сите 89 | | | веќе видена

next