Туризмот како клучен стратешки сектор за економско закрепнување на Западен Балкан

2 копии

Министрите и претставниците на владите на шесте земји од Западен Балкан ја поддржаа Декларацијата од Тирана за помош на обновување и раст на одржливиот туризам ...
| | веќе видена | слични

Мажите се побројни од жените во работната сила во регионот за повеќе од еден милион, додека разликата во платите за мажите во секоја економија на Западен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 267 | | | веќе видена

За прв пат од март лани, кога избувна пандемијата, во Израел сега има вкупно 985. Според порадотицте од израелското Министерство за здравство, во последните 24 ...
сите 689 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, од денеска ја започнува европска работна агенда која опфаќа работни посети на Брисел, Мадрид и ...
сите 363 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 113 | | | веќе видена

Вакциналните пунктови имаат толеранција за граѓаните кои ќе го испуштат терминот за вакцинирање. „А1он„ од Министерството за здравство побара објаснување како ...
сите 159 | | | веќе видена

Додека ние објавуваме скандал со набавка на противпожарна скала од 1.7 милиони евра, двојно повеќе од таа во Загреб, замислете зетот на секретарот на Шилегов ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туризмот како клучен стратешки сектор за економско закрепнување на Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: