Стандард

Кајл Џенер излезе да ја пресретне нејзината најдобра пријателка, а сите забележаа дека таа изгледа сосема поинаку отколку на нејзините фотографии на Инстаграм. ...
сите 10 | | | веќе видена

Забраната за движење во Србија најверојатно ќе биде во сила и овој викенд, од 18 часот в петок до пет часот в понеделник, а за подоцна ќе се процени според ...
сите 33 | | | веќе видена

Скандал од невидени размери е документот кој Никола Димитров под патронат на Владата на Заев и Спасовски го кријат од јавноста, а со кој Бугарија отворено го ...
сите 154 | | | веќе видена

Постапувајќи по поднесена кривична пријава, Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен ...
сите 277 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, оствари телефонски разговор со претседателот на Република Италија, Серџо Матарела. Претседателот ...
сите 137 | | | веќе видена

Властите на бразилскиот Манаус одлучија да ги погребаат мртвите од последиците на КОВИД-19 во масовни гробници. Од сите земји од Латинска Америка, Бразил е ...
сите 16 | | | веќе видена

Руските научници тестираат метод за примена на хелиум во третманот против коронавирусот, соопшти прес-службата на Министерството за здравство на рускиот главен ...
сите 9 | | | веќе видена

next