Стандард

Како последица од настанатата криза со коронавирусот, веќе може да се каже дека ќе има промени на пазарот на трудот во Германија, но и во Северна Македонија. ...
сите 293 | | | веќе видена

Тимот на Ферари ќе размисли за напуштање на Формула 1 доколку тимските буџети се намалат уште еднаш како мерка против кризата во спортот по светската пандемија ...
сите 82 | | | веќе видена

Во 2017 година, Елена Манигети и Рајан Озборн се одлучиле за она што многумина сонуваат – тие се откажале од својата работа, купиле брод и решиле да патуваат ...
сите 10 | | | веќе видена

Француски истражувачи планираат да тестираат никотинска лепенка кај пациенти со коронавирус и здравствени работници од предната линија, водени од резултатите ...
сите 27 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие полицијата се соочила со 66 лица кои го прекршиле полицискиот час, од кои 45 биле приведени, а на останатите им се земени ...
сите 230 | | | веќе видена

Пандемијата на коронавирус може да значи 1,2 милијарди помалку патници на авиокомпании ширум светот до септември, според Меѓународната организација за цивилно ...
сите 6 | | | веќе видена

„Нема да има нормална летна сезона со полни плажи и полни куќи на планините. Би било неодговорно. Уште повеќе ако големи собири беа забранети до крајот на ...
сите 32 | | | веќе видена

Крилниот напаѓач на Реал Мадрид, Гарет Бејл донираше повеќе од 1 милион евра на две здравствени установи во неговата родна земја Велс и Шпанија. Крилото пресе ...
сите 10 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа објави дека побарал од морнарицата на САД да пука врз ирански бродови што ги вознемируваат американските бродови. ...
сите 36 | | | веќе видена

next