Стандард

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај, во врска со резултатите од тестирањето на средношколците за 2018 година, реализирано во рамки на програмата ПИСА ...
сите 65 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, се обрати на меѓународниот саем и конференција за обновливи извори на енергија, ...
сите 36 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија на денешната редовна 168 седница го усвои мислењето на Министерството за правда да се прифати иницијативата за ...
сите 495 | | | веќе видена

Бојан Јовановски во Судот рече дека живеел за денот кога ќе може да зборува, зошто е мета на јавен линч пет месеци за монтиран случај наречен „Рекет“. – Преку ...
сите 693 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев запрашан за блокадата на францускиот претседател, Емануел Макрон, во октомври, за ЕУ преговорите со Северна Македонија повтори дека оваа ...
сите 419 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на конференцијата „НАТО се ангажира„ порача дека Северна Македонија, која во наредните месеци треба да стане полноправна членка на ...
сите 187 | | | веќе видена

Катица Јанева ја предаде довербата на народот, соопшти во судницата обвинителката Вилма Рускоска во воведните зборови на судењето за случајот „Рекет“. – Жртви ...
сите 693 | | | веќе видена

Владата е определена да гради инклузивно општество и се стреми кон целосна социјална инклузија и на граѓаните Роми. Клучно е дека постои политичка волја и ...
сите 42 | | | веќе видена

Целта ни е клиентите да знаат дека сме компанија на која може да ѝ веруваат уште од првиот контакт, вели во интервју Маријана Недевска, менаџер на сектор за ...
сите 35 | | | веќе видена

Токму кога сите помисливме дека ги видовме сите познати дами како се охрабриле и ја скратиле косата во популарниот боб, Никол успеа да не изненади. Убавата ...
сите 16 | | | веќе видена

Бугарија не треба да ја пропушти историската можност да го штити воздушниот простор на Република Северна Македонија, изјави денеска бугарскиот претседател ...
сите 39 | | | веќе видена

Вирџинија Робертс, жената која тврди дека била присилена да има однос со принцот Ендрју, во време кога тој бил близок пријател со милијардерот и педофил Џефри ...
сите 23 | | | веќе видена

Екс специјалната обвинителка, Катица Јанева со полициска придружба пристигна во Кривичниот суд во Скопје. Денеска треба да се одржи првото рочиште за случајот ...
сите 693 | | | веќе видена

НАТО ќе одговори на секој напад на Полска или балтичките земји, порача генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. – Преку присуство на силите на ...
сите 187 | | | веќе видена

next