Стандард

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, гостуваше во емисијата ...
сите 120 | | | веќе видена

Пругата што беше оштетена кај Куманово како резулатат на излизгување на товарниот воз од утре ја ставаме во функција. Вработените во рекордно време ги ...
сите 46 | | | веќе видена

„Локалните самоуправи имаат евидентирано неколку илјади категоризирани и некатегоризирани сместувачки објекти од мал обем (куќи, вили, викендици, станови, ...
сите 39 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши на својот фејсбук профил сподели дека со новиот закон за трговија се предвидува 100 проценти поголема дневница за ...
сите 72 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев со видео обраќање го честиташе Меѓународниот ден на трудот – 1 Мај. „1 Мај, празникот на ...
сите 80 | | | веќе видена

Соочен со се поголем број пријави за сериозни прекршувања на работничките права, Сојузот на синдикати на Македонија се соочува со парадоксална ситуација кога ...
сите 74 | | | веќе видена

„Денес е објавен јавниот повик за финансиска поддршка на угостителите регистрирани со шифри на приоритетна дејност: 56.10, 56.29 и 56.30, кои беа затворени со ...
сите 124 | | | веќе видена

На свечената седница на Економско – социјалниот совет, а во духот на Меѓународниот ден на трудот, се обратија претседателот на Владата на Република Северна ...
сите 103 | | | веќе видена

Преку 6 милиони евра инвестираме за рехабилитација на регионалниот пат од Маврови Анови до Жировница, патна врска која е меѓу најоштетените и која е многу ...
сите 33 | | | веќе видена

Празнични пакети со производи е донацијата од Еуроникел Индустри за Дневниот центар и Специјалните паралелки при ОУ „Страшо Пинџур“ како и во Малиот групен ...
сите 22 | | | веќе видена

Панднемијата нема да пројде брзо и економската криза исто така. Се надевавме дека оваа година ќе се вратиме на нивото од пред пандемијата, но се појави овој ...
сите 7 | | | веќе видена

Пандемијата ни покажа колку е важна безбедноста и здравјето на работниците, истакнуваат од Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) кои Светскиот ден за ...
сите 31 | | | веќе видена

next