Стандард

Во град во источна Кина, властите започнале пробна програма за вакцинација против коронавирусот, иако вакцината не ја поминала последната фаза од клиничките ...
сите 94 | | | веќе видена

Едно лице се качило со јаже, на кулата Трамп во неделата вечерта, барајќи да разговара со претседателот Доналд Трамп. Човекот, кој има околу 20-тина години, од ...
сите 20 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ и институциите се посветени на зголемување на безбедноста на граѓаните, на обезбедување ред, правда и дисциплина на сите нивоа. ...
сите 71 | | | веќе видена

Актерката Софија Вергара (48) повторно го сврте вниманието на јавноста со својот последен пост на Инстаграм. Таа постојано споделува фотографии од кои повеќето ...
сите 25 | | | веќе видена

Италија во неделата регистрира 11.705 случаи на коронавирус, а властите подготвуваат нови мерки за борба против вториот бран на Ковид-19. Италија во саботата ...
сите 553 | | | веќе видена

Ереван ќе ја признае независноста на Нагорно Карабах ако стане јасно дека Баку, кој е поддржан од Турција, нема да започне преговори, рекол претседателот на ...
сите 143 | | | веќе видена

Поранешната холивудска двојка Бред Пит и Анџелина Џоли се уште се борат околу старателството над нивните шест деца, а како одминува времето, ситуацијата ...
сите 9 | | | веќе видена

Со секој нов ден, експертите се изненадени од некои нови откритија за вирусот корона, а поради најновите, експертите можеби ќе треба да ги ревидираат мерките. ...
сите 60 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ процени дека ако граѓаните не бидат дисциплинирани, може брзо да влезат во проблеми. “Лесно можеме да го забележиме ...
сите 400 | | | веќе видена

Власта не гледа потреба за средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за недоразбирањата со Бугарија. Од ВМРО-ДПМНЕ, пак, велат дека доколку на ...
сите 354 | | | веќе видена

Бидејќи често излегува, српската пејачката Анастасија Ражнатовиќ признава дека видела сè и сешто, како и дека и биле понудени некои од работите што не ги ...
сите 18 | | | веќе видена

Претседателката на Европската централна банка (ЕЦБ) Кристин Лагард изјави денес дека политиките преземени од централните банки и владите ширум светот за време ...
сите 17 | | | веќе видена

Големи немири избувнаа во центарот на Прага во неделата, откако полицијата реши да го „разбие“ протестот против ограничувачките мерки најавени од чешката влада ...
сите 24 | | | веќе видена

next