Преку унапредување на соработката меѓу АСИПИРСМ и Делегацијата на германското стопанство до нови странски инвестиции


Директорот на Агенцијата, Дејан Павлески оствари средба со Директорот на Делегацијата на Германското стопанство во Северна Македонија, Патрик Мартенс за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Развивме сериозен енергетски стратешки план и една од точките на Акција 21, како и во Интервентниот План за инвестиции 2021-2027 е енергетиката. Тоа го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во близина на светиниколското село Богословец ќе се гради првиот приватен ветерен парк во државaва, инвестиција во вредност од 61 милион евра. Пролетта 2025 ...
| | веќе видена | слични

Во земјава ќе се гради првиот приватен ветерен парк во близина на светиниколското село, Богословец. Тоа е домашна инвестиција вредна 61 милион евра. Ветерниот ...
| | веќе видена | слични

Во пролетта 2025 година се очекува да почне со работа и во наредните 25 години да овозможи зелена енергија за околу 20 илјади домаќинства во државата. -Првиот  ...
| | веќе видена | слични

Обраќање на премиерот Зоран Заев и на министерот за економија Крешник Бектеши на настан за старт на инвестицијата „Парк на ветерници Богословец” во вредност од ...
| | веќе видена | слични

Со реализацијата на оваа инвестиција државава ќе ја добие првата приватна ветерна електрана, откако претходно Владата донесе одлука за одобрување на нејзината ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев и владиниот економски тим, вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, министерот за финансии Фатмир Бесими, заменик-министерот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата останува најголем поддржувач на домашните компании и партнер на бизнис заедницата во креирањето и спроведувањето на економски политики со цел ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата Зоран Заев и владиниот економски тим, заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

ДС, ЛДП и ДОМ денеска преку предлог заклучок велат дека ја охрабруваат Владата на Република Северна Македонија да ги продолжи разговорите со Европската Унија ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку унапредување на соработката меѓу АСИПИРСМ и Делегацијата на германското стопанство до нови странски инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: