Стандард

Градоначалникот на Њујорк, Бил де Блазио, во саботата повика на општа мобилизација на медицинските работници, проценувајќи дека на градот му се потребни ...
сите 68 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи рече дека мерката за карантин за северниот дел на Косовска Митровица и Звечан е неприфатлива и дека е „резултат на ...
сите 105 | | | веќе видена

Белгиската фудбалска федерација ќе мора да добие од УЕФА специјална дозвола за суспендирање на шампионатот со цел да се избегне протерување на клубовите од ...
сите 74 | | | веќе видена

Сите здравствени работници да ја носат опремата, да се заштитат себеси и сите околу себе. Државниот санитарен и здравствен инспекторат ги интензивира ...
сите 72 | | | веќе видена

Бројот на новозаразени во Италија продолжува да опаѓа и денес се регистрирани 4.805 нови случаи на заразени со коронавирус, додека 681 лица починаа во ...
сите 611 | | | веќе видена

Ниту еден припадник кој директно или индиректно е вклучен во борбата против спречување на внесување и ширење на Коронавирусот не е заразен. Професионалниот ...
сите 24 | | | веќе видена

Претседателот на италијанскиот Висок здравствен институт Силвио Брусаферо изјави дека нема докази дека вирусот циркулира во воздухот. Според достапните ...
сите 88 | | | веќе видена

Пандемијата од коронавирус сè уште не стивнува во поголем дел од Европа и ова ги принудува спортските работници да ги продолжат паузите на натпреварите. Едно ...
сите 137 | | | веќе видена

Излезе нецензурирана снимка од тепачката меѓу Ким и Кортни Кардашијан, по која постарата сестра реши да го напушти шоуто. Тензиите меѓу сестрите Кардашијан се ...
сите 5 | | | веќе видена

Поради прекршувања на мерките воведени за спречување на ширењето на епидемијата од коронавирус во Грција, а врз основа на казни, во буџетот на земјата ќе ...
сите 135 | | | веќе видена

Брзите тестови за коронавирус (COVID – 19 IgG-IgM Rapid) се набавени од холандска компанија со која имаме ексклузивен договор за соработка. Оваа компанија е ...
сите 73 | | | веќе видена

Бројот на смртни случаи како резултат на коронавирусот во Велика Британија се зголеми за 20 проценти од ден порано и сега изнесува 4.313, соопшти денеска ...
сите 611 | | | веќе видена

„Народот ќе биде запрепастен од улогата на Венко Филипче во оваа криза. Сепак за тоа ќе разговараме откако ќе дојде време. тоа ќе биде откако ќе заврши оваа ...
сите 394 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш повикува сериозно да се разгледа нашиот предлог почнувајќи од март оваа година делот од придонесот за пензиско-инвалидско осигурување ...
сите 394 | | | веќе видена

Шпанската полиција уапсила маж во Мадрид, кој шетал полугол, вооружен со две сабји, според извештаите на медиумите. Кога пристигнала полицијата, наместо да се ...
сите 16 | | | веќе видена

next