Стандард

Формирање непушачка култура, почитување на непушачите, грижа и поддршка на пушачите за откажување и заштита на здравјето на граѓаните, се четирите насоки на ...
сите 25 | | | веќе видена

На претстојната средба на „нормандската четворка“ (Русија, Германија, Франција и Украина) во Париз украинската страна планира да го постави прашањето за ...
сите 61 | | | веќе видена

Во пресрет на новогодишните празници, волонтерите од Пивара Скопје и децата поддржани од СОС Детско село изработуваа новогодишни украси и честитки, на ...
сите 10 | | | веќе видена

Хрватскиот синдикат на полициски службеници соопшти дека го поддржува штрајкот на вработените во образованието и најави дека ќе спроведе анкета меѓу своето ...
сите 5 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ излезе со реакција откако Апелациониот суд одлучи ексшефицата на СЈО, Катица Јанева да оди во домашен притвор. „Да ја најдеа торбата ...
сите 225 | | | веќе видена

Обвинителството на Сицилија го истражува поранешниот министер за внатрешни работи Матео Салвини заради забраната за еден хуманитарен брод летово да влезе во ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателството на БиХ денеска го именуваше Зоран Тегелтија за мандатор на новиот состав на Советот на министри на БиХ. Фена информира дека Претседателството ...
сите 29 | | | веќе видена

Финансиска полиција денеска изврши рација во канцелариите на Арселор Митал во Милано и Таранто и заплени докази во рамки на истрага за проблематичната фабрика ...
сите 2 | | | веќе видена

Квалификацискиот натпревар меѓу Фарски Острови и Македонија за репрезентации до 21 година е одложен поради замрзнат терен на стадионот „Торсвулур“ во Торшавн. ...
сите 71 | | | веќе видена

Македонската репрезентација до 19 години го совлада Луксембург со 3:0, додека Босна и Херцеговина загуби со 4:1 од Англија и поради подобра гол разлика ...
сите 161 | | | веќе видена

Во писмо до претседателот на Европската комисија, министрите за надворешни на шест земји членки на ЕУ се согласуваат дека методологијата на преговорите за ...
сите 43 | | | веќе видена

Благoдарение на брзата реакција, мексикански телохранител успеа да го спаси животот на една жена. Kамерите пред хотелот „Санта Фе“ во Мексико Сити снимија ...
сите 6 | | | веќе видена

next