„Македонското образование во моментов создава само непродуктивен кадар“


За да можеме да направиме каков и да било реформски чекор во обезбедувањето квалитетен кадар согласно потребите на компаниите, потребно е учество на сите ...
| | веќе видена | слични

Организацијата на работодавачи заедно со Синдикатите и со Владата го сочинуваат економско-социјалниот Совет. Во тој Совет се носат сите одлуки кои ги засегаат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На патот кон градењето на модерна, развиена и земја со европски стандарди, еден од главните фокуси на делување на институциите на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Токму затоа, Македонија е посветена кон креирање политики и решенија за надминување на оваа појава која длабоко навлегува во сите пори на едно општество ако ...
| | веќе видена | слични

Ова беше истакнато денеска на конференцијата на која учествуваа вицепремиерот за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Преку реформи и зајакнување на законската рамка и механизмите за финансиско управување и финансиска контрола во јавниот сектор, ќе се придонесе кон креирање на ...
| | веќе видена | слични

Пишува: проф.д-р Марјан Ѓуровски, Проректор на УКЛО Треба да сфатиме дека концептот на економски стабилна држава неизбежно се темели и повикува на ...
| | веќе видена | слични

Крајно загрижувачката состојба, особено по најавата на американскиот претседател Џо Бајден за жестока борба против корупцијата во регионот на Западен Балкан, а ...
| | веќе видена | слични

Транспаренси интернешнал го финализираше проектот за јакнење на капацитетите на институциите во борба против корупцијата. На завршната конференција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, и заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 129 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 528 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 403 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 95 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани Министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека голем удел во бројот на новозаразени со вирусот ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Македонското образование во моментов создава само непродуктивен кадар“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: