Архива на вести за 14 Август 2019

Поранешниот главен и одговорн уредник на телевизија 24 Вести Огнен Јанески синоќа на својот Фејзбук статус ја прокоментира изјавата на премиерот Зоран Заев во ...
сите 220 | | | веќе видена

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден ...
сите 80 | | | веќе видена

Поетска порака која ќе се чита на свеченото отворање, организиран превоз и пренос во живо од настаните, се дел од новините за 58. издание на Струшките вечери ...
сите 54 | | | веќе видена

Твитер заедницата буквално се „запали“, по изјавата на премиерот дека нема да дозволи криминалци, суетен новинар и педер да ја урнат Владата. Со часови, не ...
сите 5 | | | веќе видена

Целиот регион пишува за скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев дека лично тој нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја ...
сите 147 | | | веќе видена

Улогата на власта во демократијата во ниеден случај не смее да значи нивно мешање во работата на новинарите, а ваквите изјави може да се сметаат за отворен ...
сите 138 | | | веќе видена

Општина Охрид одговори на обвинувањата за лошите состојби во образованието. - „Лаги, манипулации и евтин популизам, тоа е добро познатата пракса на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 12 | | | веќе видена

Професорката Мирјана најчевска смета дека е многу малку веројатно, како што вели, неколку криминалци, еден не баш добар новинар и човек со нехетросексуална ...
сите 184 | | | веќе видена

Национална мрежа за борба против хомофобија и трансфобија реагира на скандалозната и навредувачка изјавата на премиерот Зоран Заев. Еве го целиот текст од ...
сите 138 | | | веќе видена

Бојан Јовановски (Боки 13), кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Орце Камчев, се заканува дека ќе објави докази за криминалните врски на ...
сите 45 | | | веќе видена

Избраниците на Јирген Клоп се радуваат на трофејот од Суперкупот на Европа откако вечерва по изведување на пенали ја добија пресметката со Челси.Последен пат ...
сите 40 | | | веќе видена

 Македонски инфлуенсерки и блогерки: „Не, не може да го држите Коко за рака и као демек шетате. Не, не може да ја гушнете жирафата со две раце као демек ептен ...
сите 28 | | | веќе видена