Архива на вести за 14 Август 2019

Бројни реакции и критики од сите страни по скандалозната изјава на Зоран Заев.Тој се служеше со наврeдлив и хoмофобен речник, со кој навредуваше новинар, но и ...
сите 81 | | | веќе видена

Синоќа после скандалозната изјава на Заев, бев мета на организирани напади на сдсмовските ботови, но и на многу приврзаници на Заев кои не можат да се соочат ...
сите 98 | | | веќе видена

Ние долу потпишаните граѓански организации, остро ја осудуваме скандалозната, недолична, хомофобна изјава на Претседателот на Владата на Република Северна ...
сите 53 | | | веќе видена

Шпански „АС“ во вистински момент направи интервју со човекот под чиј надзор Нејмар во 2006. година работеше во Реал Мадрид, шпанскиот гигант имал намера да го ...
сите 181 | | | веќе видена

Аудио снимките кои ги објави „Ла Верита“, откриваат детали за некои од фирмите кои се под истрага во „Империја“, освен што откриваат, според италијанскиот ...
сите 1041 | | | веќе видена

Со традиционалната и препознатлива програма, но и со нови содржини од 21 до 26 август ќе се одржи 58. издание на Фестивалот Струшки вечери на поезијата. Во ...
сите 52 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска смета дека владата ќе биде урната од криминални јавни убвинители, судии, лошо избрани министри и изјави на премиерот кои ...
сите 105 | | | веќе видена

 Ѕвездите се подготвени да одат до луди крајности кога станува збор за убавина, а Криси Тајген отиде предалеку во обидот за наоѓање решение против потење. ...
сите 11 | | | веќе видена

Христо Стоичков кој е еден од најдобрите фудбалери во историјата на Барселона и човек кој уште е голем фан на Барса, смета дека на каталонците не им треба ...
сите 131 | | | веќе видена

Дваесет и седум граѓански организации преку заедничко соопштение ја осудија вчерашната изјава на премиерот Заев за случајот „Рекет“, нарекувајќи ја ...
сите 8 | | | веќе видена

Граѓанските организации реагираат на вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев, во која тој рече дека нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и ...
сите 87 | | | веќе видена