Архива на вести за 13 Август 2019

Потребна е брза и ефикасна истрага и изведување пред лицето на правдата на секој кој бил инволвиран во случајот „Рекет“, и воопшто во кој било случај, со цел ...
сите 3 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вели дека со градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети зборувал за шпекулациите во јавноста оти некој го штити претседателот на ...
сите 43 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски е разочаран од она што го слушнал на снимките од случајот „Рекет“ и го повика обвинителството побрзо да го расчисти случајот, а ...
сите 102 | | | веќе видена

Во коментар за истрагата околу случајот „Рекет“ и можната поврзаност на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, Даниел Сервер од универзитетот „Џон ...
сите 184 | | | веќе видена

Обвинителката на СЈО Лиле Стефанова ги избегна новинарите и од задниот влез дојде на распит во Обвинителството за организиран криминал, каде е повикана на ...
сите 805 | | | веќе видена

Полната месечина во Водолија настапува на 15 август. Се случуваат важни трансформации па нешто морате да отфрлите од минатото за да можете да одите напред и да ...
сите 69 | | | веќе видена

Како што беше најавено, соработникот на италијанскиотт весник „Ла Верита“, Ларис Гајсер, дека денеска во 11 часот во живо преку радио ќе соопшти нови детали за ...
сите 40 | | | веќе видена