Архива на вести за 14 Август 2019

Премиерот, пак, за Државната новинска агенција денес изјави дека станува на неговите определби и вредности за кои отсекогаш се борел По изјавата на премиерот ...
сите 75 | | | веќе видена

Безбедноста на војниците често зависи од нивната подготвеност. За среќа, една вежба има неверојатна можност да обезбеди сила, брзина и издржливост. Тренерот ...
сите 5 | | | веќе видена

Ливерпул е освојувач на европскиот Суперкуп откако го совлада Челси по изведувањето на удари од белата точка, Адриан е херојот за победничкиот табор во ...
сите 49 | | | веќе видена

Националната мрежа за борба против хомофобија и трансфобија ЛГБТИ реагира на изјавата на премиерот Зоран Заев, во која тој вели дека нема да дозволи власта да ...
сите 157 | | | веќе видена

Вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи суетен новинар да ја симне Владата од власт, Советот за етика во медиумите (СЕММ) ја оценува ...
сите 160 | | | веќе видена

„Секако дека нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар, и да ме извини ЛГБТ заедницата, еден педер да ја симнат оваа Влада од власт. Не. Ќе се ...
сите 51 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во објава на Фејсбук нагласува дека верува во транспарентни и во многу прецизни и брзи истраги. Јас, уште еднаш напоменувам, сум ...
сите 202 | | | веќе видена

,,Почитуван премиере Заев, ЛГБТИ луѓето зборот „педер“ го слушаат секојдневно; во училиштата, на улица, во државните институции, од ресторани и берберници до ...
сите 103 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници остро ја осудува изјавата на премиерот Зоран Заев во која тој покажа голема доза на нетрпеливост кон ...
сите 131 | | | веќе видена

Скопје, 14 август 2019 (МИА) – „ Секако дека нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар, и да ме извини ЛГБТ заедницата, еден педер да ја симнат ...
сите 220 | | | веќе видена

„Ние, долупотпишаните граѓански организации, остро ја осудуваме скандалозната, недолична, хомофобна изјава на Претседателот на Владата на Република Северна ...
сите 95 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, застана во одбрана на премиерот Зоран Заев по неговата изјава дека нема да дозволи „криминалци, еден суетен ...
сите 225 | | | веќе видена