Архива на вести за 14 Август 2019

Приходите од продажба на ОИЛКО во првото полугодие пораснале за 360.000 евра и достигнаа 3,2 милиони евра. Ова значи дека веројатно пораснале нарачките од ...
сите 72 | | | веќе видена

Ирина Шајк последните недели ги минува исклучиво во уживање во летото, а моментално престојува на Форментери, во Шпанија. Убавицата не го менувала друштвото, ...
сите 11 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) остро ја осудува изјавата на премиерот Зоран Заев во која тој покажа голема доза на нетрпеливост ...
сите 110 | | | веќе видена

Власта не може да ја урне суетен новинар, туку премиер кој не ги гледа криминалците околу себе, пишува професорката Мирјана Најчевска на социјалните мрежи. Таа ...
сите 75 | | | веќе видена

Оваа банка ќе ви уплаќа по 86.400 евра секој ден, но само ако ги почитувате овие две правила! Замислете си секое утро кога ќе се разбудите, една банка на ...
сите 146 | | | веќе видена

Угледниот британски таблоид „Дејли Телеграф“ излезе со своја ексклузива во која посочи дека Манчестер Јунајтед донел конечна одлука да му ја затвори вратата на ...
сите 160 | | | веќе видена

Неверството секако не зависи од вашиот хороскопски знак, тоа најчесто зависи од многу околности, но можеби еден дел склоноста кон изневерување и во вашиот ...
сите 206 | | | веќе видена