Организиран превоз од Скопје до Струга за поетските вечери, најави директорот Тасевски


Поетска порака која ќе се чита на свеченото отворање, организиран превоз и пренос во живо од настаните, се дел од новините за 58. издание на Струшките вечери ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Во еден свет во кој поезијата е поттурната настрана, каде што пишувањето песни станува една дејност на која јавноста не ѝ подарува речиси никакво внимание, ...
| | веќе видена | слични

Со традиционалното читање на песната „Т`га за југ” и порака на македонскиот поет и прозаист Влада Урошевиќ, синоќа беа отворени 58. Струшки вечери на ...
| | веќе видена | слични

После синоќешното спектакуларно свечено отварање на 58-те Струшки вечери на поезијата, и денеска следува богата програма на фестивалот кој годинава нуди многу ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување Талат Џафери кој неодамна беше хоспитализиран денеска заминува од Клиниката за инфективни болести. „Се чувствувам ...
сите 410 | | | веќе видена

Eкс вработени во стручната служба и административно-техничкиот персонал на укинатото Специјално јавно обвинителство реагираат за дел од говорот на ...
сите 194 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 100 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Организиран превоз од Скопје до Струга за поетските вечери, најави директорот Тасевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: