Спектра

Локалната агенција за развој -Струга наскоро организира нова серија обуки за напредни вештини кои се наменети за сите кои сакаат се занимаваат со туризам или ...
сите 3 | | | веќе видена

Општина Охрид објви јавен повик за доставување на иницијативи за изработка на урбанистички планови. Јавниот повик ќе трае од 26.03.2019 год. до 26.04.2019 ...
сите 5 | | | веќе видена

КЛ7 Струга вчера трчаше на хуманитарната трка која беше посветена на лицата со Даунов синдром. Со тоа го одбележаа Меѓународниот ден на лицата со Даунов ...
сите 105 | | | веќе видена

Петмина кандидати поднеле кандидатури за предвремените избори за градоначалник на Охрид, а по двајца за градоначалници на Ново Село и Дебар. Локалните избори ...
сите 28 | | | веќе видена

Пред утрешната пресметка во рамките на второто коло од Групата Г во квалификациите за ЕП 2020 словенечките медиуми го потенцираат Елиф Елмас како најголема ...
сите 120 | | | веќе видена

Нуркачите од клубот за подводни дејности „Охрид“ од Охрид, го одбележаа Денот на водата, 22 март, со заедничко нуркање со колегите од Поградец, на албанскиот ...
сите 15 | | | веќе видена

Само победа е опција за екипите на Лакочереј и Сатеска во директни пресметки со ривалите за опстанок во Третата македонска фудбалска лига југо-запад. Лакочереј ...
сите 4 | | | веќе видена

Вчера во Струга беше одбележан денот на Црвен крст и Денот на крводарителите што инаку се одбележува на 17-ти март. На вчерашната свечена седница беа доделени ...
сите 32 | | | веќе видена

next