Спектра

Почитувањето на правата на грчкото малцинство е услов за добивање на датум за преговори за влез на Албанија во ЕУ, напишал грчкиот премиер Киријакос Мицотакис ...
сите 42 | | | веќе видена

Во првите три месеци од спроведувањето на социјалната реформа детски додаток се исплаќа на 20.230 деца, што е за три пати повеќе од претходно. Оваа бројка ...
сите 14 | | | веќе видена

Градежните активности околу спортската сала што се наоѓа во рамки на ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ се во завршна фаза. Денес, градоначалникот на Охрид, Константин ...
сите 11 | | | веќе видена

Станува збор за паметен вид на планирање, за разлика од традиционалниот пристап на планирање, каде посебен акцент се става на активното вклучување на граѓаните ...
сите 14 | | | веќе видена

После синоќешното спектакуларно свечено отварање на 58-те Струшки вечери на поезијата, и денеска следува богата програма на фестивалот кој годинава нуди многу ...
сите 49 | | | веќе видена

И покрај пожарот што целосно го уништи хангарот на едриличарскиот клуб „Снегар“ и во кој изгореа голем број на пловни објекти кои се наоѓаа во истиот, на ...
сите 2 | | | веќе видена

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 тепени. Топлиот бран се ...
сите 219 | | | веќе видена

Минатата година платите на вработените во образованието од септември беа зголемени за пет отсто, додека следната фаза, односно следното покачување е предвидено ...
сите 56 | | | веќе видена

СВР Охрид вчера до надлежното Јавно обвинителство поднело известување против четири малолетнички од Охрид, сите на возраст од 10 до 14 години, соопшти МВР. ...
сите 107 | | | веќе видена

Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетик, од ноќеска на полноќ, се зголемува цената на дизелот кој поскапува за половина денар и ќе се продава ...
сите 32 | | | веќе видена

Во воздушна операција во северниот дел на Ирак се неутрализирани двајца терористи. Во реализирана воздушна операција на областа Метина во северниот дел на Ирак ...
сите 18 | | | веќе видена

next