Спектра

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, смета дека со недобивањето на датум за отворање на преговорите со Европската Унија, Македонија е ...
сите 32 | | | веќе видена

Делегацијата на Владата на Република Северна Македонија што ја предводеше заменик министерот за култура, Владимир Лазовски, придружуван од Стојанче Ангелов, ...
сите 57 | | | веќе видена

Владата на денешната 160-та редовна седница го утврди Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за минимална плата во државата. Со измените се ...
сите 58 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска присуствуваше на работен состанок со претставници на Туристичко – угостителската комора (ТУК), Здружението ...
сите 22 | | | веќе видена

Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, во својство на личен претставник на претседателот на државата и официјален претставник на Владата на ...
сите 16 | | | веќе видена

Во текот на изминатата недела и следните денови ќе се работи на проширување на паркинг местата во Општата болница - Струга. Паралелно на истиот пат се работи и ...
сите 3 | | | веќе видена

Малолетно девојче од Дебар со телесни повреди е пренесена во болницата Св Еразмо во Охрид откако во неа удрил возач со автомобил. По несреќата сторителот ...
сите 221 | | | веќе видена

Мораториумот за градба, односно одлуката за времен прекин на донесување и спроведување на урбанистички планови и постапки за утврдување правен статус на ...
сите 12 | | | веќе видена

Вистинско чудо е како седумгодишниот Павле С. го преживеал вчерашниот пад од третиот спрат од својата зграда во Ниш и притоа се здобил со повреди поради ...
сите 16 | | | веќе видена

next