Спектра

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека прашањето на корекција на границите на Косово му одговара само на рускиот претседател Владимир Путин. Тој ...
сите 88 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со Амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли, по повод ...
сите 19 | | | веќе видена

Ротари клубот од Охрид, вчера донираше компјутерска опрема за децата со посебни образовни потреби во ОУ „Братство Единство“ во Охрид. – Донирани се технички ...
сите 3 | | | веќе видена

Државниот збор на Република Словенија, денеска на вонредна пленарна седница ќе гласа за ратификацијата на Протоколот за членство на Република Македонија во ...
сите 102 | | | веќе видена

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов е првиот кандидат за претседател на државата што објави дека ќе се пријави на партискиот оглас на СДСМ, што е отворен до 19 ...
сите 207 | | | веќе видена

Предизвиците што ги носи четвртата индустриска револуција и како да се биде успешен во оваа драстична промена во човековата цивилизација се во фокусот на ...
сите 6 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Амбасадорот Клеменс Која. ...
сите 9 | | | веќе видена

Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари во пресрет на натпреварите од Лигата на шампионите зборуваше за шансите што неговиот тим ги има за освојување на ...
сите 29 | | | веќе видена

Охридскиот Центар за јавно здравје излезе со препораки до граѓаните за заштита од грипот кој пристигна и кај нас. Февруари е месец кога вирусот на грип зема ...
сите 97 | | | веќе видена

Дела од работилницата што се реализираше во склоп на изложбата Celebrate Life/ Емоции за еден град на дизајнерот Горан Костовски – Ind.o.g. ќе биде поставена ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со својата сопруга Зорица Заева присуствуваа на церемонијата на отворање на Европските ...
сите 25 | | | веќе видена

next