Спектра

Од 10 до 13 септември во Струга, стручни работници од МТСП, ЦСР, установи за социјална заштита и граѓанскиот сектор посетуваат обуки за тренери за интегрирано ...
сите 143 | | | веќе видена

На 16 септември 2019 година, понеделник, на граничниот премин Ќафасан во Струга, официјално ќе биде пуштено во употреба новоизградениот царински терминал за ...
сите 69 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и градоначалникот Енвер Пајазити денеска беа на увид на градежните активности на новата градинка во ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими постојаната претставничка на програмата за развој на Обединетите нации ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска во изјава за медиумите информираше за лидерската средба што синоќа се одржа во ...
сите 371 | | | веќе видена

Охрид ќе биде домаќин на Национална Конференција на Македонската Асоцијација за цврст отпад (МаСВА) како Национален член на Интернационалната Асоцијација за ...
сите 39 | | | веќе видена

Јавното претпријатие „Охридски Комуналец“ спроведе акција за чистење на отпадот покрај магистралниот пат Охрид-Подмоље. Во акцијата во која беа ангажирани 10 ...
сите 5 | | | веќе видена

Јетон Беќири, еден од нашите млади и воедно најдобри тренери, инаку стратег на Струга Трим Лум, специјално за СПОРТМЕДИА направи стручна анализа на мечот во ...
сите 20 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска придружувана од претседателката на ОО на СДСМ Струга Соња Стојкоска, членот на ИО на СДСМ Ѓоко Танаскоски, ...
сите 235 | | | веќе видена

Од Здружението „Охридски атлетски маратон 2012“ и официјално потврдија дека 33-то издание на традиционалната трка кое се одржа викендв во Охрид беше последна ...
сите 6 | | | веќе видена

Фудбалерите на Лабуништа триумфираа со 1-0 против Вардар Форино во 3. коло од Втората лига - Запад. Стрелеци на победничкиот гол за Лабуништа беше Антонио ...
сите 21 | | | веќе видена

Вчера (недела, 8 септември 2019 година) во Париз, во чест на Денот на независноста на Република Северна Македонија „8 Септември“, беше организирана ...
сите 7 | | | веќе видена

next