Спектра

Двајца полицајци отишле на увид на ограбен банкомат во хрватскиот град Пореч на полуостровот Истра, па го искористиле мигот за да украдат од парите кои ...
сите 4 | | | веќе видена

На 18.12.2018 година, во училиштето НОВА, беше одржана презентација на проектот „Улогата на чистиот воздух во секојдневието“ - заедничка иницијатива на ...
сите 7 | | | веќе видена

Општина Струга објави јавен повик за доделување финансиски средства на спортски клубови, граѓански организации од областа на културата и граѓански организации ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонската алпинистичка федерација – МАФ и Алпинистичкиот клуб „Патагонија“ од Охрид, претстојниот викенд во Охрид организираат завршна манифестација, на ...
сите 5 | | | веќе видена

Со цел елиминирање на нелегалната трговија со пиротехнички средста и спречување на несаканите последици од нејзино користење во текот на претстојните празници, ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети во Тетово се сретна со Амбасадорот на Република Косово во Македонија, Ѓерѓ Дедај. Ахмети за ...
сите 21 | | | веќе видена

Хјустон имаше рекордна вечер, постигнаа 26 тројки со што поставија нов НБА рекорд, остварија победа над Вашингтон од 136:118. Хјустон имаше бавен старт на ...
сите 52 | | | веќе видена

Ал Аин од Обединетите Арапски Емирати против шпанскиот тим Реал Мадрид ќе биде финалето на овогодинешното светско клупско првенство кое ќе се одигра во сабота ...
сите 32 | | | веќе видена

Околу 700 католички свештеници биле обвинети за педофилија во американската држава Илиноис во последните неколку декади, соопшти главната државна обвинителка ...
сите 28 | | | веќе видена

Укинувањето на таксите од 100 проценти за увоз на српски производи во Косово, ќе зависи од однесувањето на Србија, изјави синоќа претседателот на косовското ...
сите 108 | | | веќе видена

next