Спектра

Патничкиот сообраќај во август 2019 година порасна 17,8%, поради што ACI Europe ги рангира аеродромите во Скопје и Охрид меѓу најбрзорастечките аеродроми на ...
сите 11 | | | веќе видена

Доколку не упати јасен сигнал за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија, Европската Унија ризикува да го загуби влијанието на ...
сите 654 | | | веќе видена

Несовесни жители на Струга узурпираат јавни површини со фрлање градежен шут и се што е непотребно во нивните домови покрај контејнирите за отпад.- информираат ...
сите 19 | | | веќе видена

Еуролинк осигурување за првпат на семејствата во Македонија им нуди решение за онлајн купување на полиса за приватно семејно здравствено осигурување ‒ уникатен ...
сите 18 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија, на вчерашната седница ja усвои Предлог - програмата за изменување и дополнување на Програмата за финансиска поддршка ...
сите 34 | | | веќе видена

Денес, активностите на министерот за надворешни работи Никола Димитров продолжија во Луксембург со учество на состанокот на Министрите од земји-членки на ЕУ ...
сите 1130 | | | веќе видена

Во изјавата што ја даде Муса тврди дека неговиот искрен обид да им помогне на пациентите се претворил во стапица. „Пациентот“, како што рече, инсистирал да ...
сите 46 | | | веќе видена

Северна Македонија мора да ги почне преговорите со Европската Унија, а францускиот претседател Емануел Макрон не треба да го блокира тоа, смета поранешниот ...
сите 899 | | | веќе видена

По десети пат вчера заврши еден од најстарите дружби, натпреварување на КРАП јадица на дно . Благодарение на прекрасното сончево време, со дружење запознавање ...
сите 6 | | | веќе видена

Делегација на Собранието на Република Северна Македонија ќе учествува на 141. Собрание на Интерпарламентарната унија (ИПУ), што ќе се одржи од 13 до 17 ...
сите 41 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Б.К. (50) од с.Калишта, струшко, поради постоење основи на сомнение ...
сите 43 | | | веќе видена

next