Спектра

Малата Мила Димоска има потреба од помош за лекување на оштетувањето (дистрофија) на мозокот. – Драги хумани луѓе. на нашата ќерка и` е потребна трета ...
сите 7 | | | веќе видена

По повод 22-ри април, Ден на планетата Земја, во текот на вчерашниот ден од„ Мониторинг, заштита и одржливо користење на ридскиот појас на Охридското Езеро“ ...
сите 5 | | | веќе видена

На 24 и 25 април 2019 година, министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров ќе престојува во работна посета на Хаг, Кралство ...
сите 27 | | | веќе видена

23 април 2019, Скопје – Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со големо задоволство најавува дека во рамките на проектот „Биди свој, биди ЕУ!“ („BЕ U – B EU“), ...
сите 4 | | | веќе видена

На 23.04.2019 година во 01.40 часот, на улицата „Велко Влаховиќ“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со викање и непристојно однесување од страна на ...
сите 26 | | | веќе видена

Бројот на загнатите во терористичките напади во Шри Ланка чија цел беа цркви и хотели за време на празнување на Велигден во оваа земја, се зголеми на 310 лица, ...
сите 283 | | | веќе видена

ДИК информира во вториот круг од претседателските избори закажан за 5 мај ќе се натпреваруваат Стево Пендаровски од Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија ...
сите 74 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 29 април 2019 ...
сите 41 | | | веќе видена

Новиот претседател на Република Северна Македонија ќе се избира во вториот круг, бидејќи ниту еден од тројцата кандидати на вчерашното гласање не освои ...
сите 183 | | | веќе видена

Стружанката Ангела Ѓелинческа е старо-новиот шампион на државниот натпревар во bodybuilding и фитнес како и квалификации за Балканско и Европско првенство. ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид ќе избира градоначалник во втор круг, откако вчера, на вонредните локални избори, ниту еден од кандидатите не доби доволно гласови за победа во првиот ...
сите 18 | | | веќе видена

next