Спектра

Подгответе се за револуционерен крај на оваа година на поделби, подеми и падови, загуби и успеси, на најдобар, гимназиски начин. Вредните охридски гимназијалци ...
сите 2 | | | веќе видена

Џејмс Харден, изминатата ноќ, одигра брилијантен меч против Јута Џез. „Брадата“ го предводеше својот тим со 47 поени, во победата 102:97. Две тројки тој ...
сите 22 | | | веќе видена

Либанските војници се во состојба на подготвеност од понеделникот откако израелската армија постави бодликава жица долж границата, пренесеува „Асошиетед прес“. ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателите на Србија и на Косово, Александар Вучиќ и Хашим Тачи се соочија на седницата на Советот за безбедност на Обединетите нации, откако Парламентот ...
сите 17 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денес имаше средба со заменикот државен секретар на САД, Џон Саливан кој престојува во работна посета на ...
сите 52 | | | веќе видена

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со Министерот делегиран за европски прашања на Романија, Џорџе ...
сите 30 | | | веќе видена

На 18.12.2018 година во Пекинг, се одржа 12-тиот Состанок на националните координатори на Процесот 16+1, на кој учествуваше македонска делегација предводена од ...
сите 2 | | | веќе видена

Во експлозија утрово биле разнесени канцелариите на телевизијата Скаи ТВ од Атина. Засега не се пријавени повредени лица, додека телевизијата пренесува дека ...
сите 15 | | | веќе видена

next