Спектра

Денеска во Охрид свечено ќе биде отворена Втората Тркалезна маса за лидери на високи позици, хибридните закани поврзани со информациите, финансирана од ...
сите 17 | | | веќе видена

На магистралниот пат Охрид-Кичево, кај Св.Еразмо, вчера во 13.30 часот, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „мерцедес“ ...
сите 144 | | | веќе видена

На 10-ти октомври со почеток во 20:00 часот во Паркот на Поезијата во Струга ќе биде поставена изложба со црно- бели фотографски принтови со наслов „Цврсти ...
сите 27 | | | веќе видена

На 5-ти и 6-ти октомври 2019 година, на целото подрачје на СВР Охрид се спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат возила под дејство на ...
сите 92 | | | веќе видена

За неполни две години Општина Лозово доби нова зграда, на простор од 420 м2 со 16 канцеларии, сите опремени со канцелариска опрема и нова компјутерска ...
сите 24 | | | веќе видена

Во рамки на седмата рунда во Втората македонска фудбалска лига – запад, ФК Лабуништа на домашен терен ја пречекува екипата на КФ Гостивар. Поради А ...
сите 15 | | | веќе видена

Денес како што беше и најавено во 15:00 часот се одржа мировен протест против каменоломите кои се уште се активни и покрај неколкуте протести кои Лабуништани и ...
сите 9 | | | веќе видена

Министерството за животна средина и просторно планирање ја известува заинтересираната јавност дека е изработен Нацрт–Планот за управување со природното и ...
сите 13 | | | веќе видена

Во близина на основното училиште „Вера Циривири Трена“ во општина Карпош, денеска во 17.00 часот момче беше нокаутирано среде улица од страна на непознат ...
сите 2 | | | веќе видена

На 20-ти септември 2019 година ,во Радовиш се одржаа 24-тите Републички спортски натпревари на пензионери на Македонија. На натпреварите учествуваа 504 ...
сите 17 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство денеска Скендер Бузаки достави документи и докази, кои, според него, прикажуваат дека поглаварот на ИВЗ Сулејман Реџепи сторил ...
сите 39 | | | веќе видена

Средбата на водечките екипи Велешта и Фљамуртари ќе биде дерби на колото во Третата македонска фудбалска лига, додека Сатеска на домашен терен ќе го пречека ...
сите 31 | | | веќе видена

next