Спектра

Извлечени двојките за нокаут-рундата во Лигата на шампионите и Лига Европа Во седиштето на УЕФА во Нион, попладнево беа извлечени двојките за осминафиналето во ...
сите 13 | | | веќе видена

Со одлична игра во последната четвртина тимот на Денвер нагетс го совлада Торонто Репторс со 95:86 ноќеска во „Пепси Центар” во дуелот на лидерите на Источната ...
сите 94 | | | веќе видена

Големата сала на Оштина Охрид беше претесна да ги прими сите што дојдо на Комеморативната седница свикана во знак на сеќавање на градоначалникот Јован ...
сите 40 | | | веќе видена

ЈП „Комунално“ апелира до граѓаните на Струга да не ја уништуваат и крадат опремата од новогодишнто украсување, бидејки се ставаат во опасност себе си и ...
сите 8 | | | веќе видена

Од ЈП „Комунално“-Струга информираат дека веќе подолг период во Струга се истовараат кучиња- скитници од другите градови. За решавање на овој проблем, од ...
сите 37 | | | веќе видена

Автобусот со македонски регистарски таблички што излета од автопатот кај Лесковац ноќта на 16-ти декемцри во 01:45 часот, е на струшката компанија „Еуробус“. ...
сите 122 | | | веќе видена

Под мотото „Биди sвезда не фрлај петарди“, СВР Охрид ги отпочна едукативните предавања „Ризици од употреба на пиротехнички средства“. Во рамките на кампањата, ...
сите 14 | | | веќе видена

Собранието на Здружението на пензионерите од Охрид и Дебрца, на 9-та редовна седница во проширен состав со Извршниот и Надзорниот одбор и Комисијата за статут ...
сите 57 | | | веќе видена

По повод ненадејната смрт на градоначалникот на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски, Советот на Општина Охрид, вчера одржа вонредна седница. Седницата започна со ...
сите 57 | | | веќе видена

По повод прераната смрт на градоначалникот на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски, до неговото семејство и до Општина Охрид, постојано пристигнуваат телеграми со ...
сите 61 | | | веќе видена

Единаесет лица, меѓу кои две деца, починаа денеска од труење со храна послужена во храм во јужната индиска држава Карнатака, соопшти полицијата. Од масовното ...
сите 6 | | | веќе видена

„Жолтите елеци“ и покрај повиците да не протестираат по терористичкиот напад во Стразбур и отстапките на претседателот Емануел Макрон, сепак, денеска одлучија ...
сите 190 | | | веќе видена

next