Спектра

Во недела (28 октомври) во 3 часот наутро, завршува летното и започнува зимското (вистинско, реално) сметање на времето. Тогаш стрелките на часовниците ќе ...
сите 83 | | | веќе видена

Потпретседателот на Владата и министер за надворешни работи на Република Словенија, Миро Церар, на покана на министерот за надворешни работи Никола Димитров, ...
сите 45 | | | веќе видена

47-то издание на најочекуваниот детски фестивал во Македонија “Златно Славејче”, ни гостува во Струга, во Центарот за култура „Браќа Миладиновци“, фестивалот ...
сите 21 | | | веќе видена

Вечерва продолжуваат возбудувањата во фудбалската Лига на шампиони. Централен настан, вечерва, ќе биде дуелот помеѓу Манчестер јунајтед и Јувентус, односно ...
сите 34 | | | веќе видена

Француската влада одлучи да отвори истрага за децата родени без раце во неколку региони, потврди француската министерка за здравје, Ањес Бузин и додаде дека е ...
сите 7 | | | веќе видена

Докторка од Канада која заминала во бегалски Камп во Бангладеш со цел да се посвети на хуманитарна работа и да им помогне на луѓето од муслиманското малцинство ...
| | веќе видена

Мостот долг 55 километри кој ги спојува Хонгконг и Макао со континентална Кина, конечно ќе биде отворен за јавноста. Дваесет милијарди долари вредниот мост ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери испрати честитка по повод 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба. – Дозволете ...
сите 87 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Република Македонија категорично ги отфрла наводите и квалификациите изнесени во коментарот на Департманот за ...
сите 76 | | | веќе видена

next