Спектра

Министрите за надворешни работи и за комуникации, отчетност и транспарентност, Никола Димитров и Роберт Поповски, денеска и утре, на покана на Владата на ...
сите 31 | | | веќе видена

Како предвесник на фестивалот „Охридско лето“, синоќа во црквата „Света Софија“ започна „Подиумот на млади“ во организација на Музичката младина на Македонија. ...
сите 44 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска со преставници од Здружението „Сите сити - Ајде Македонија” и Црвен Крст денеска го посети прифатниот ...
сите 5 | | | веќе видена

Претставници на Професионалната планинска спасителна служба (ПСС) во Охридскиот регион, денес остварија средба со градоначалникот Константин Георгиески и ...
сите 19 | | | веќе видена

На дневен ред е и Предлог-законот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион во прво читање, кој вчера помина на Комисијата за ...
сите 86 | | | веќе видена

Иво и Ерин Ромер, татко и ќерка кои живееја во Цирих, го направија спротивното од она што илјадници граѓани на Македонија го прават секој ден: од пред неколку ...
сите 3 | | | веќе видена

На 9-ти јули 2019 година, во 15:10 часот, во Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Свети Наум, 36-годишниот Б.М. од Украина пријавил дека на ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска се обрати на пленарната сесија на Самитот на шефови на држави и влади на земјите - ...
сите 34 | | | веќе видена

Околу 700 деца и нивни придружници од семејства во социјален ризик од цела држава, од минатата недела до крајот на летото во пет смени ќе престојуваат на летен ...
сите 40 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на учеството на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа, во Сараево, ...
сите 38 | | | веќе видена

Претседатеот Реџеп Тајјип Ердоган вчера попладне ги посети гробиштата „Ковачи“ во Сараево каде што положи цвеќе на гробот на првиот претседател на ...
сите 45 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи – Оливер Спасовски, денес на свечената церемонија истакна дека е задоволство да се продлабочи постоечкиот меморандум, посебно ...
сите 3 | | | веќе видена

next