Спектра

Автобусот со македонски регистарски таблички што излета од автопатот кај Лесковац ноќта на 16-ти декемцри во 01:45 часот, е на струшката компанија „Еуробус“. ...
сите 122 | | | веќе видена

Под мотото „Биди sвезда не фрлај петарди“, СВР Охрид ги отпочна едукативните предавања „Ризици од употреба на пиротехнички средства“. Во рамките на кампањата, ...
сите 14 | | | веќе видена

Собранието на Здружението на пензионерите од Охрид и Дебрца, на 9-та редовна седница во проширен состав со Извршниот и Надзорниот одбор и Комисијата за статут ...
сите 57 | | | веќе видена

По повод ненадејната смрт на градоначалникот на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски, Советот на Општина Охрид, вчера одржа вонредна седница. Седницата започна со ...
сите 57 | | | веќе видена

По повод прераната смрт на градоначалникот на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски, до неговото семејство и до Општина Охрид, постојано пристигнуваат телеграми со ...
сите 61 | | | веќе видена

Единаесет лица, меѓу кои две деца, починаа денеска од труење со храна послужена во храм во јужната индиска држава Карнатака, соопшти полицијата. Од масовното ...
сите 6 | | | веќе видена

„Жолтите елеци“ и покрај повиците да не протестираат по терористичкиот напад во Стразбур и отстапките на претседателот Емануел Макрон, сепак, денеска одлучија ...
сите 190 | | | веќе видена

Ужасна сообраќајна несреќа утрово го потресе цел регион, а се случи во Србија кога се преврте автобус полн патници при што за жал има мртви. Автобусот возел ...
сите 355 | | | веќе видена

Автоматско оружје, пригушувач и куршуми се пронајдени при извршен претрес кај двајца велешани. Полицијата информира дека вчера во периодот од 10 до 12 часот во ...
сите 124 | | | веќе видена

На 14.12.2018 година околу 14,40 часот во Демир Капија пријавено е дека во близина на „Прждевски споменик“, Н.Б.(41) од село Могорче, дебарско, додека товарал ...
сите 146 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Струга Трим Љум, завршувајќи на првата позиција на табелата во Втората македонска фудбалска лига-Запад ја оствари првичната цел. „Црвено ...
сите 2 | | | веќе видена

next