Спектра

Градоначалникот Константин Георгиески информира дека надлежните служби при локалната самоуправа будно следат до каде е постапката за отстранување на нелегално ...
сите 34 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во одговор до американскиот претседател Доналд Трамп рече дека ќе бидат спасени уште повеќе животи кога ќе се победи ...
сите 70 | | | веќе видена

На северот на Мексико денеска дојде до жестоки судири меѓу безбедносните сили и членови на моќниот картел „Синалоа“, откако е приведен еден од лидерите на ...
сите 28 | | | веќе видена

УЕФА размислува да го пресели финалето на Лигата на шампионите на друг стадион, објавија голем број европски медиуми. Настанот требаше да се одржи во Истанбул ...
сите 26 | | | веќе видена

Две лица од Виница заработија кривични пријави поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет на ...
сите 57 | | | веќе видена

Активисти од здружението „Мозочен удар“ – Охрид на 20 октомври (недела) од 09 часот во пензионерскиот дом во Вевчани ќе прават бесплатни лекарски прегледи со ...
сите 3 | | | веќе видена

Заменик министерот за труд и социјална политика Ѓонул Бајрактар, градоначалникот на Општина Росоман Бранко Јанев и извршната директорка на Фондацијата Отворено ...
сите 12 | | | веќе видена

Стратешка определба на Владата на РСМ и на Министерството за труд и социјална политика е борбата против социјалната исклученост и дискриминацијата, промовирање ...
сите 11 | | | веќе видена

Министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска се обрати на меѓународната конференција посветена на справувањето со несоодветното постапување на полицијата ...
сите 77 | | | веќе видена

Во рамките на проектот „Медиумот е порака“ вечерва во Струга ќе се одржи дебата на Македонските медиуми – лудило во системот или систем во лудилото? Во ...
сите 2 | | | веќе видена

Преку мирен протест, што се одржа вчера попладне , жителите од охридската населба „Христо Узунов“ побарааа да се отстрани базната станица на мобилен оператор, ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија и Врховен командант на Вооружените сили, Стево Пендаровски, денеска во касарната „Боро Менков“ во Куманово, ...
сите 90 | | | веќе видена

Скопје, 17.10.2019) - За само еден ден откако официјално беше претставена новата мултифункционална мобилна апликација HalkEco на Халкбанк, истата ја имаат ...
сите 18 | | | веќе видена

Во двата мали групни домови отворени денеска се згрижени децата кои досега престојуваа во поранешната установа „Ранка Милановиќ“. Од денеска натаму, трите ...
сите 38 | | | веќе видена

next