Карванот граѓански трибини на СДСМ „На прав пат“ утре во Струга


3 копии

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат никаков кредибилитет да зборуваат за економија затоа што токму тие преку неодговорните политики го удвоија јавниот долг, ...
| | веќе видена | слични

За само две и пол години  со упорна и посветена работа, ние се вративме на вистинскиот колосек , на правиот пат и покажавме како изгледа борбата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред две и пол години нашата држава беше на слепиот колосек, скарана, изолирана и внатрешно поделена. За само две и пол години со упорна и посветена работа, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ сакаат да се пазарат или за амнестија или да ја спречат правдата. Тоа беше единствената обнова нивна во изминатите години и тоа е нивниот концепт, ...
| | веќе видена | слични

Пред три години Република Северна Македонија беше изолирана држава на работ на граѓанска војна, чест ми е што заедно со вас, овие две и пол години како и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го потпиша Указот за прогласување на Законот за попис на населението, домаќинствата и становите во Република Северна ...
сите 350 | | | веќе видена

Словенечката репрезентација иако има само еден пораз, сепак не успеа да се пласира во четвртфиналето на СП во Египет. Со домаќинот одиграа реми, но тоа не беше ...
сите 509 | | | веќе видена

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 237 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 170 | | | веќе видена

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 245 | | | веќе видена

Организацијата за човекови права „Хјуман Рајтс Воч“ денеска излезе со критика за насилството што безбедносните сили „одново и одново“ го покажаа против мирните ...
сите 244 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 394 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 248 | | | веќе видена

Измените на Законот за лекови и медицински помагала со кој се уредува набавката на вакцините од компанијата „Фајзер“ го помина првиот филтер во Собранието со ...
сите 410 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карванот граѓански трибини на СДСМ „На прав пат“ утре во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: