Дебата на тема- Македонските медиуми-лудило во системот или систем во лудилото? вечерва во Струга

Во рамките на проектот „Медиумот е порака“ вечерва во Струга ќе се одржи дебата на Македонските медиуми – лудило во системот или систем во лудилото? Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот на Унгарија за еврокомесар за проширување, Оливер Вархелји, кој минатиот четврток не успеа да ги убеди европратениците дека е доволно независен од ...
сите 602 | | | веќе видена

Зголемувањето на пензиите во јануари 2020 година, социјалната пензија и други актуелни прашања беа тема на денешната средба на министерката за труд и социјална ...
сите 187 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Според финансии 170 илјади граѓани чекаат поврат на ДДВ. За јули, август и септември едно лице ќе може да земе максимум 1 800 денари. Министерката за финансии ...
сите 59 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 129 | | | веќе видена

Политиките на Зоран Заев и на картелот на власт се политики без визија и концепт, политиката на политички прогон, притисок, поткуп, корупција, политики кои што ...
сите 233 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебата на тема- Македонските медиуми-лудило во системот или систем во лудилото? вечерва во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: