Спектра

Од локалната самоуправа информираат дека поради ненадејната смрт на градоначалникот на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски, се отажува годинешното издание на ...
сите 35 | | | веќе видена

Оле Гунар Солскер утрово и официјално беше именуван за нов тренер на Манчестер Јунајтед, а по ова во јавноста излегоа детали за оваа соработка која е многу ...
сите 120 | | | веќе видена

Во рaмките на проектот „Подобрување на управувањето со заштитените подрачја” , УНДП организира презентација на реализираните и активностите кои се планирани да ...
сите 16 | | | веќе видена

Подгответе се за револуционерен крај на оваа година на поделби, подеми и падови, загуби и успеси, на најдобар, гимназиски начин. Вредните охридски гимназијалци ...
сите 2 | | | веќе видена

Џејмс Харден, изминатата ноќ, одигра брилијантен меч против Јута Џез. „Брадата“ го предводеше својот тим со 47 поени, во победата 102:97. Две тројки тој ...
сите 22 | | | веќе видена

Либанските војници се во состојба на подготвеност од понеделникот откако израелската армија постави бодликава жица долж границата, пренесеува „Асошиетед прес“. ...
сите 2 | | | веќе видена

next