Спектра

Заменик министерот за надворешни работи на Република Македонија, Андреј Жерновски, учествуваше на “2018 ОБСЕ Медитеранска Конференција” во Малага, Шпанија ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, се обрати на Форумот на спортски новинари од Југоисточна Европа, кој од вчера започна во Охрид. ...
сите 5 | | | веќе видена

Детектирањето на тигрестиот комарец во општините Богданци, Дојран и Гевгелија предизвика вознемиреност кај населението поради опасноста од болестите што може ...
сите 32 | | | веќе видена

Вчера, во просториите на Хотел Дрим, Градоначалникот на Општина Струга г. Рамис Мерко се сретна со претставници на Меридионал Груп од Италија. На состанокот ...
сите 8 | | | веќе видена

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев се најде во потесен избор за гол на сезоната 2017/18 во Серија А. Неговата мајсторија на ...
сите 5 | | | веќе видена

Полицијата на Република Српска уапси неколку лица поради можноста за нивна поврзаност со убиството на двајцата полицајци во сараевската населбата Алипашино ...
сите 21 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ е решен да остане запишан во историјата како човек кој ги помири етничките и територијалните разлики во регионот кој е ...
сите 31 | | | веќе видена

Археолози од Сај Арк на македонските колеги и архитекти им ги презентираа методите и технологиите кои ги користат при дигитализирање на културното наследство. ...
сите 2 | | | веќе видена

next