Спектра

Заменик претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, во рамките на активностите за презентација на ...
сите 83 | | | веќе видена

Во рамките на „Европската недела на Мобилност“ што се одбележува од 16-ти до 22-ри септември, најмладите охриѓанчиња згрижени во ЈОУДГ „Јасна Ристеска“ во ...
сите 34 | | | веќе видена

Црвен крст Охрид ја најавува традиционалната хуманитарна и спортско-рекреативна акција „ЗА ПОСРЕЌНО ДЕТСТВО“ која ќе се реализира на 21 септември 2019 г. Овој ...
сите 18 | | | веќе видена

Најмладата хуманитарка продолжува со својата мисија. Ве замолива повторно да ги отворите своите срца. Овој пат за дечињата болни од карцином. Донирајте играчки ...
сите 13 | | | веќе видена

Има виден напредок во изработката на Планот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион и Стратегијата за влијанието врз животната ...
сите 45 | | | веќе видена

Денес со свечена манифестација во присуство на гости од локално и централно ниво како и граѓани на Лабуништа и соседните метса во употреба свечено беше ...
сите 26 | | | веќе видена

Денес, мешовита владина група предводена од министерот без ресор задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, одржа работни средби со општините Охрид и Струга за ...
сите 45 | | | веќе видена

Ве известуваме дека на ден 13.09.2019 год. (Петок) во 11:30 часот свечено ќе биде пуштена во употреба новоизградената училишна спотрска сала на ООУ “Мурат ...
сите 26 | | | веќе видена

Од 10 до 13 септември во Струга, стручни работници од МТСП, ЦСР, установи за социјална заштита и граѓанскиот сектор посетуваат обуки за тренери за интегрирано ...
сите 68 | | | веќе видена

На 16 септември 2019 година, понеделник, на граничниот премин Ќафасан во Струга, официјално ќе биде пуштено во употреба новоизградениот царински терминал за ...
сите 75 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и градоначалникот Енвер Пајазити денеска беа на увид на градежните активности на новата градинка во ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими постојаната претставничка на програмата за развој на Обединетите нации ...
сите 37 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска во изјава за медиумите информираше за лидерската средба што синоќа се одржа во ...
сите 299 | | | веќе видена

next