Спектра

Во организација на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот и во соработка со приватниот сектор туристичките дестинации на Република Северна Македонија ...
сите 20 | | | веќе видена

За сума од 1 милион американски долари, министерот за локална самоуправа Горан Милевски заедно со амбасадорката на Кралството на Шведска, Кристин Форшгрен ...
сите 18 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, вчера вечер во Штип, учествуваше на панел дискусија насловена „Улогата на Република Северна Македонија во ...
| | веќе видена

Болницата во Охрид е меѓу институциите во кои Министерството за здравство првпат од функционирањето на мамографски скрининг воведува значајна новина за двојно ...
сите 14 | | | веќе видена

Македонската Агенција за млади и спорт бара фирма која ќе и изнајми и ќе монтира седум лизгалишта во толку општини во земјата. На оглас се бара оператор да ...
сите 33 | | | веќе видена

Холандскиот парламент ѝ даде црвено светло на Албанија за почеток на преговорите со ЕУ, а безусловно зелено на Македонија, пренесе доцна синоќа пратеникот на ...
сите 18 | | | веќе видена

Под мотото „Don’t Worry, Be Ohrid!” од утре па наредните четири дена во Охрид ќе се одржува четвртиот Интернационален гастрономски натпревар „Гастро Мак”. Овој ...
сите 20 | | | веќе видена

По иницијатива на oрганизација #НЕБИДИЃУБРЕ заедно со Студентската организација при Правниот факултет „Јустинијан Први“ на 11 октомври 2019 се организира ...
сите 15 | | | веќе видена

Џудо клубот „Дрим“ од Струга, на 6-ти октомври учествуваше на Меѓународниот натпревар „Прилеп град херој“ -Цевитана куп. Во конкуренција од околу триста и ...
сите 45 | | | веќе видена

На покана од директорот на „Техничка Школа“–Ваљево, Бранко Голоскоковиќ, а по повод патрониот празник на училиштето, во посета на Ваљево беше делегација од ...
сите 5 | | | веќе видена

На вчерашната 158 седница, Владата на Република Северна Македонија го утврди текстот на Предлог - законот за субвенционирање на придонесите од задолжително ...
сите 15 | | | веќе видена

Компанијата „Маркарт“, која како странска директна инвестиција на германската „Маркарт Груп“ вредна 35 милиони евра, после пет години работење, донесе одлука ...
сите 88 | | | веќе видена

Одличен старт на есенската сезона на спортистите од Таеквон-до клубот „Хва Ранг ИТФ“ на Меѓународниот Таеквон-до ИТФ натпревар, дисциплина спаринг за деца до ...
сите 12 | | | веќе видена

Археолошкиот музеј од Скопје во соработка со Карловиот универзитет од Прага трета година го реализира проектот „Погранични студии – истражување на идентитетот ...
сите 7 | | | веќе видена

next