Спектра

Европскиот комесар за проширување Јоханес Хан во Виена изјави дека секој договор меѓу Србија и Косово треба да придонесе за мирот и стабилноста на Западниот ...
сите 306 | | | веќе видена

Светскиот шампион Франција е на првото место на најновата ФИФА ранг листа, македонската репрезентација има скок од една позиција иако немаше натпревари. ...
сите 3 | | | веќе видена

Празен патнички авион што беше украден од меѓународниот аеродром во Сиетл се урна, откако по него се пуштиле воени авиони. Властите објавија дека при уривањето ...
сите 22 | | | веќе видена

Над 440 лица се повредени минатата ноќ при судир меѓу романската полиција и учесници на антивладините протести во Букурешт, што ги организираа Романците кои ...
сите 46 | | | веќе видена

next