Спектра

Премиерите Заев и Борисов си разменија писма со честитки за Велигден: Добрината, љубовта и смирението, како дарови од Велигден, да ги вградиме во заедничката ...
сите 14 | | | веќе видена

На една недела пред вториот изборен круг за претседател на земјава, две третини од граѓаните сакаат, тие на директни избори да го донесат идниот шеф на ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев по покана добиена од канцеларката на Сојузна Република Германија, Ангела Меркел и ...
сите 121 | | | веќе видена

Помал пожар избувна вчера попладне , нешто по 15:30 часот, на потегот после хотелот „Гранит“, кон „Метропол“. Гореше помала површина на трска, а топлото време ...
сите 16 | | | веќе видена

Охрид и Струга се меѓу градовите за кои министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство работи на подготовка на нови огласи за доделување на државно ...
сите 16 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на државата Гордана Силјановска- Давкова од ВМРО-ДПМНЕ денес ги продолжува своите активности. Во пресрет на наделните избори, таа ќе ...
сите 198 | | | веќе видена

Со цел зголемување и унапредување на безбедноста на сообраќајот на патиштата во Охрид, во пресрет на Велигденските и првомајски празници, од Општинскиот совет ...
сите 2 | | | веќе видена

Советот на општина Дебрца, по предлог на градоначалникот Зоран Ногачески, на вчерашната седница едногласно одобри 30.000 денари за лекувањето на Мартин ...
сите 10 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која, на која беа ...
сите 17 | | | веќе видена

Црвен Крст – Струга објави повик за обука за спасители на вода. Сите заинтересирани кои што сакаат да ја следат обуката за спасител на вода треба да го ...
сите 24 | | | веќе видена

next