Спектра

Младинската организација Креатор од Куманово во периодот од 06 до 14 октомври имплементира младинска размена во Струга во склоп на проектот “Rainbow Bridge”. ...
сите 3 | | | веќе видена

Денес во посета на Лабуништа беше градоначалникот на општина Струга Рамиз Мерко заменик Минестрот за здраство Асим Муса како и други функционери од локалната ...
сите 10 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите отвори шест нови истраги. ...
сите 87 | | | веќе видена

Владина делегација предводена од Заменик на Претседателот на Владата на Република Македонија и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, а во чиј состав беа и ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев придружуван од градоначалниците на општините Прилеп и Куманово, Илија Јовановски и Максим ...
сите 43 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин го угости шампионот во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов. Нурмагомедов по борбата изјави дека рускиот претседател веднаш му се јавил и ...
сите 103 | | | веќе видена

Известување: Утре 11.10. (Четврток) со почеток во 12 часот ќе се постаувава камен темелник на резорвоар за вода за пиење со капацитет од 700м3 во с. Лабуништа ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев се обрати на седницата на Комисијата за уставни прашања во Собранието на Република Македонија, ...
сите 17 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи смета дека постои реална можност за обединување на Прешевската Долина со Косово, со што, според него, би се реализирало ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, прими писмо од Сојузната канцеларка на Сојузна Република Германија, Ангела Меркел. Во писмото, ...
сите 4 | | | веќе видена

next