Спектра

Мистериозната смрт на малата Милица Богдан(9) од Србија која почина под неразјаснети околности кога се врати од улица каде си играла, по што почнала да ...
сите 2 | | | веќе видена

Косовското Јавно обвинителство има покренато обвиненија против неколку членови на владиниот Кабинет за „злоупотреба на службената должност“ и за „корупција“, а ...
сите 12 | | | веќе видена

Грчкиот државен механизам е во состојба на готовност поради налетот на медитеранскиот циклон, соопшти генералниот секретар за цивилна заштита на Грција, Јанис ...
сите 63 | | | веќе видена

Вчера, на 27.09.2018 г. во Општина Петровец по повод Денот на Бошњаците се одржа Фестивал на фолклорот „Коњаре 2018“ со што започна оодбележувањето на овој ...
сите 27 | | | веќе видена

Во рамки од седмото коло од втората Македонска лига запад ФК Лабуништа 2011 ќе гостува во Тетово против екипата на ФК Тетекс која оваа сезона влезе со неколку ...
сите 7 | | | веќе видена

Нови 90 работни места ќе се отворат со инвестицијата од 4,2 милиони евра што германската компанија ОДВ Електрик ќе ги вложи во втората фаза од нивното ...
сите 26 | | | веќе видена

Тим од општина Охрид, како урбанистички предизвик во рамки на програмата “Овозможување локална демократија и холистички урбан развој преку SymbioCity пристап“, ...
сите 16 | | | веќе видена

next