Спектра

Вечерва исламскиот свет го слави Мевлуд-и Шериф (Мевлид Кандили) кој се одбележува како ден на раѓање на муслиманскиот божји пратеник Пејгамберот Хазрети ...
сите 2 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани и по влажни коловози. Поради појава на магла, видливоста на планинскиот премин Стража е намалена на 100 ...
сите 131 | | | веќе видена

Студениот бран и значителното намалување на температурите го наметна и прашањето што со оние луѓе кои немаат кров над глава или пак живеат во лоши услови и ...
сите 8 | | | веќе видена

Леброн Џејмс се врати во Мајами, но не го респектираше претерано својот поранешен клуб. Тој ги предводеше Лејкерси до нова победа (113-97) со 51 поеин и осум ...
сите 77 | | | веќе видена

Во експлозија на автомобил бомба во ирачкиот град Тикрит загинаа пет лица, а 16 се повредени, соопшти полицијата. Експлозијата разнела 12 автомобили кои се ...
сите 47 | | | веќе видена

next